Jak redakci řekl tiskový mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler, letos zde ze zanedbané a nepoužitelné plochy vzniklo zelené prostranství s trávníkem, stromy a keři. „Šlo zde především o zahradní a krajinářské úpravy. Vznikla tak parková část hřbitovního areálu. Její velikost je 0,66 ha,“ uvedl Šindler.

Jak vysvětlil, plochy v severozápadní části hřbitova nejsou určeny pro okamžitý prodej nových hrobových míst.

„K tomu dojde přibližně za tři až pět let. Proč? Dříve zde totiž byly skleníky a zahradnictví. A statut užívání této plochy bude možné změnit právě za výše uvedenou dobu,“ podotkl. Jak dále zmínil, za již zmíněných 3 až 5 let by zde v jedné menší části vzniklo technické zázemí správy hřbitova a v dalších samotná hrobová prostranství a pamětní místo.

„Studie ukázala a navrhla, že by zde mohlo být více než pět set nových hrobových míst,“ doplnil s tím, že podle aktuálních informací správce hřbitova jsou ještě na stávajícím hřbitově volná hrobová místa.

„Náklady na krajinářské úpravy byly 4,7 milionu korun. Přičemž tři miliony korun se městu podařilo získat z evropských fondů, přesněji z operačního programuŽivotní prostředí,“ dodal Šindler.