Na oblíbené masopustní radovánky, jak je děti znaly až do minulého roku, letos musejí zapomenout. To však neznamená, že by je masopust jako takový úplně minul. Jen program bude mít v rámci vládních nařízení trochu upravený.

Uskuteční se v úterý 16. února od 15 hodin srazem na Horním náměstí a jeho stezka se stanovišti povede přes Ostrožnou ulici k Ptačímu vrchu. „Masopust jsme nechtěli ani v této těžké době úplně zrušit a připravili jsme jeho bezpečnou podobu. Na jednotlivých stanovištích budou naši pracovníci v maskách a uvítali bychom i maskované účastníky. Rozhodně by to bylo milé oživení akce,“ míní ředitelka Střediska volného času Soňa Wenzelová. Na stanovištích si děti přijdou na své při bezkontaktních soutěžích v různých disciplínách.

Jeho další tradiční akcí bývá předvelikonoční topení Mařeny s vítáním jara. Jestli a v jaké formě bude zajištěno, je však zatím takříkajíc „ve hvězdách“, protože covid se chová nevypočitatelně a v únoru je těžké předvídat, jak to bude vypadat v březnu