Přejmenovaná je pouze ta část ulice K Celnici, ve které sídlí zmíněná firma. Změna se zdejších obyvatel nedotkne a žádný z nich si tak nemusí vyřizovat nové doklady. Náklady na přejmenování zaplatil Mondelēz International. Odhalení nového názvu ulice se konalo v rámci návštěvy nejvyššího vedení společnosti v opavském závodě.

„Opavo, děkujeme,” pronesl na akci generální ředitel společnosti Dirk Van de Put v českém jazyce. „Oreo jsou nejoblíbenější sušenky na světě. Opava se dnes symbolicky spojila s minulostí Orea v New Yorku a s budoucností Orea ve Slezsku,” připojila se generální ředitelka závodu Ivana Tůmová.

V současné době existují dvě ulice Oreo. První je mezi 9. a 10. třídou v New York City, kde se s pečením sušenek Oreo začalo v době, kdy se podniku Fiedorů nejvíce dařilo. Základy současného úspěchu továrny položila Amálie Fiedorová se svým manželem Kašparem před více než 180 lety. Rodina postupně vybudovala v Opavě moderní potravinářský komplex, který zaznamenal svůj vrchol ve 20. letech minulého století. „Naše dnešní skvělé výsledky mají v opavském regionu hluboké kořeny,” připomněl ředitel českého výrobního klastru Manu Chilaud.

„Společnost je našim velmi důležitým partnerem. Jde o významného zaměstnavatele, který do vávrovického závodu masivně investuje, zaměstnává občany a podporuje aktivity ve městě,” uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica.

„Jsem moc rád, že takovou firmu v Opavě máme. Ať už se jedná o 800 fidorek pro Opavu nebo letošní oslavy 800 let našeho města, kde je Mondelez generálním partnerem,” uzavřel opavský primátor Tomáš Navrátil.

Továrna s kapacitou 110 tisíc tun a 1050 zaměstnanci vyrábí sušenky Oreo, BelVita (BeBe Dobré ráno) a oplatky Fidorka pro české a zahraniční trhy. Celkem vyváží adi 84 procent své produkce do zahraničí.

Pojmenování ulice se zúčastnili generální ředitel společnosti Dirk Van de Put, hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica, primátor Opavy Tomáš Navrátil a starosta Vávrovic Miroslav Kořistka.