Soutěž se konala již potřetí v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje. Dohromady bylo přihlášeno pětatřicet staveb v pěti kategoriích.

„Atelier 38 soutěžil se třemi stavbami a všechny si odnesly hlavní cenu v podobě skleněného Oscara,“ uvedl k ocenění architekt Atelieru 38 Tomáš Bindr.

Jak zmínil, kategorii rodinných domů vyhráli s rodinným domem v Opavě-Kylešovicích, v kategorii bytových domů zvítězili se zástavbou bytových domů v Ostravě-Porubě. Navíc pak získali zvláštní cenu poroty napříč všemi kategoriemi, a to za obytnou stodolu na Osoblažsku.

A co říká na ocenění architekt Tomáš Bindr? „Kdybychom nečekali, že můžeme uspět, tak bychom se do soutěže nehlásili. Vkládali jsme do ní naděje. Je to pro nás velký úspěch a zároveň je to zavazující, získat tři ceny. Nikdo z nás nečekal, že vyhrajeme všechny tři kategorie, kterých jsme se zúčastnili,“ řekl redakci Tomáš Bindr.

Radost pak má také z toho, že obytná stodola na Osoblažsku byla nominována Akademií architektury do soutěžní přehlídky Grand Prix architektury 2009.

„Jedná se o národní cenu za architekturu. Obytná stodola na Osoblažsku byla vybrána mezi jednatřiceti stavbami dokončenými v loňském roce na území České republiky k soutěžní přehlídce. A výsledky se dozvíme 18. června,“ doplnil Bindr.