Děti tamější školky byly spolu s dětmi z Podvihova první, které se projektu nazvaného Pejsek Korálek ve městě zúčastnily.

Besedu formou pohádkového příběhu vedla tisková mluvčí MP Pavla Losertová a preventista Ivo Špičák. Prostřednictvím obrázkového příběhu psa Korálka, který bydlí v mateřské školce a poté, co děti odjedou do Loutkového divadla v Opavě, uteče na ulici a ztratí se, vysvětlovali předškolákům, jak se mají ve městě správně chovat.

Kresby možných situací, s nimiž se mohou malé děti ve městě setkat, a které hrají v celém projektu významnou roli, jsou dílem Mariany Drápalové, studentky Střední školy průmyslové a umělecké sídlící na Praskově ulici v Opavě. „Vypsali jsme mezi studenty prvních až třetích ročníků soutěž na návrh těchto obrázků a omalovánek, kterou tato studentka vyhrála,“ vysvětlila Pavla Losertová, jak MP k poučným omalovánkám pro děti vlastně přišla.

Se samotným průběhem své první zastávky v rámci projektu, která byla ještě jakýmsi testem, byli oba strážníci spokojeni. „Myslím si, že svůj účel to splnilo. Teď budeme ještě s učitelkami z komárovské školky vyhodnocovat, co by se případně mohlo změnit nebo doplnit,“ uvedl Špičák.

Oproti plánované hodině trvala beseda nakonec pouze třicet minut a nezdálo se, že by přibližně tři desítky přítomných dětí měly problém udržet po tu dobu svou pozornost. „Na jaro připravujeme další část projektu nazvanou Korálek a cizí pes. Děti se v ní opět hravou formou dozvědí, jak se chovat v případě, že na ulici potkají opuštěné zvíře,“ dodal Ivo Špičák s tím, že tentokrát nebude předškolákům dělat společnost pouze plyšový pes, ale skutečný vycvičený bernský salašnický pes Coral.

Kromě poučných rad a příkladů co smí a nesmí dítě na ulici dělat, nebo jak se má chovat v pro něho kritických situacích nabídla beseda i jednu humornou situaci. Jeden předškolák totiž na otázku Iva Špičáka, kam ho odvede strážník, když se ztratí ve městě a nebude moci najít cestu domů, odpověděl na místo k rodičům, že do vězení.