Přinesli 41,5 tisíce korun, které předali primáři Daliboru Hudcovi. Darovaná částka je výtěžkem tradičního charitativního branného závodu, který pluk pořádá ve spolupráci se Základní školou generála Heliodora Píky Štítina. Smyslem závodu je, že mohou šestičlenné týmy z řad civilistů poměřit síly s profesionálními vojáky.

„V minulých letech jsme z výtěžku závodu podpořili mateřskou školu Eliška, denní stacionář Mraveneček, Azylový dům pro rodiče s dětmi a Denní stacionář pro seniory. Letos jsme se rozhodli podpořit dětské oddělení Slezské nemocnice, kterou považujeme za důležitou instituci,“ uvedl plukovník René Sabela.

„Naše oddělení postavilo tým, který se branného závodu aktivně účastnil. Byla to skvělá událost a jsem rád, že se výtěžek z tohoto charitativního závodu rozhodli vojáci věnovat našemu dětskému oddělení,“ konstatoval se slovy díků primář Hudec. Za peníze oddělení pořídí počítač pro děti, televizi na dětskou jednotku intenzivní péče a pulsní oxymetr, což je univerzální přístroj pro měření saturace a obsahu kyslíku v krvi dětí.