Matice slezská dostane od města na úhradu nákladů spojených s rekonstrukcí fasády historické budovy Matičního domu 600 000 korun. Současně jí město poskytne úvěr na 1 200 000 korun, rozložený bude na čtyři roky s ročními splátkami ve výši 300 000 korun. Původně měla organizace předběžně schválený úvěr u opavské pobočky České spořitelny, ale pražská centrála ho nakonec neschválila. „Město je připraveno úvěr Matici slezské poskytnout, protože je schopná splácet příjmem z nájemného,“ konstatoval primátor Zbyněk Stanjura.

Mendelovo gymnázium může počítat s částkou sedm tisíc korun na materiál pro výrobu logistických a dalších her pro žáky základních škol. „Máme v úmyslu vyrábět například domino, bangram, halmu a další hry, se kterými by si žáci mohli procvičovat prostorovou a rovinovou představivost. První hry jsou hotové a budou představeny 16. ledna na ukázkové výstavce,“ řekl o iniciativě gymnázia jeho ředitel Petr Pavlíček. S herním souborem by mohly pracovat i děti s postiženým zrakem a výsledkem bude putovní interaktivní výstava.

Občanské sdružení Elim požádalo statutární město Opavu o poskytnutí dotace na rekonstrukci Klubu Legál na Hradecké ulici. „Objekt funguje už osm let a denně ho navštěvuje kolem dvaceti mladých lidí, kteří nezůstávají na ulici. Dosud však neodpovídá hygienickým normám Příspěvkem by město vložilo peníze do svého majetku,“ řekla v rozpravě jednatelka sdružení Elim Pavlína Němcová. Jako jeho ředitelka vystoupila naposled, protože ji už brzy čekají mateřské povinnosti a s návratem do funkce nepočítá. Zastupitelé odhlasovali, že Elim na svou rekonstrukci dostane 75 000 korun.