„Tímto způsobem jsme už odoperovali více než tisíc pacientů s problémy močových cest. Je to velmi šetrná, minimálně invazivní metoda, která snižuje traumatizaci ošetřeného pacienta a výrazně zkracuje dobu pobytu v nemocnici z dvanácti dnů na tři.“ říká primář urologického oddělení Pavel Vágner. Touto moderní metodou je ročně ošetřeno zhruba 250 pacientů nejčastěji ve věku 40 až 55 let. Pro větší informovanost dostávají lidé před operací formuláře seznamující je s charakteristikou zákroku a průběhem celé hospitalizace.

Endoskopické zákroky na ledvinách, v močovodech, močovém měchýři, prostatě a močové trubici se provádějí na specializovaném sále s využitím nejmodernější technologie a špičkových urologických nástrojů. Na urologické ambulanci je zajišťována široká škála odborné péče od základního urologického vyšetření až po ultrazvukové vyšetření ledvin a močového měchýře, prostaty, varlat nebo tříselné krajiny u dospělých i dětí.

Drobné zákroky na zevním genitálu, odstranění výrůstků, plastické úpravy zevního genitálu a některé punkční výkony jsou rovněž prováděny ambulantně. Endoskopická a urodynamická ambulance slouží k invazivnímu vyšetření močového měchýře a k funkčnímu vyšetření při potížích s pomočováním, prostatou i k vyšetření pánevního dna.