Noc v Benátkách přenese diváky do karnevalového města s jeho obyvateli a dvojicí zamilovaných párů. Děj se odehrává v Itálii a nejtypičtější vlastností postav je tudíž žárlivost. Václav Morys představuje vévodu Quida z Urbina jako nepolepšitelného milovníka cizích žen. Během karnevalové noci usiluje o Barbaru, manželku senátora Dalacqua, kterou ztvárňuje Jana Jarženbovská, ale omylem narazí na mladičkou rybářku Anninu. Barbora Čechová jí dává štědrou dávku temperamentu, díky kterému je schopná poradit si v každé zapeklité situaci. Vévodovy milostné aktivity nelibě nese její ctitel Caramello, ztvárněný Jurajem Nociarem. Žárlivý lazebník hlídá svou dívku v podstatě na každém kroku a třebaže by rád získal místo vévodova správce, nemíní svůdci svou lásku přenechat.

Druhou zamilovanou dvojici tvoří žárlivý prodavač těstovin Pappacodak (Martin Štolba) a kuchařka Ciboletta (Eva Nováková), která se během bujaré karnevalové noci dostává do vévodovy blízkosti také. Hlavní roli hraje u obou párů záměna osob, která je dostává do komických situací. Dalším žárlivcem je měšťan a benátský senátor Dalacqu v podání Zdeňka Kapla. Manželku Barbaru se snaží dostat za každou cenu z vévodova dosahu, aniž by tušil, že mu parohy už nasadil synovec Enrico (Vojtěch Koubek). Veselí diváků vyvolává i svou aktuální polemikou na téma vztahu senátorů k moci a k penězům.

V inscenaci spoluúčinkuje sbor, balet a orchestr, vedený Karolem Kevickým. Roztančená opereta s pestrými kostýmy a zabalená do chytlavé hudby „krále valčíků“ si na dobře vyřešené scéně drží svěží tempo.

Slezské divadlo: Noc v Benátkách

Autor: Johann Strauss ml.

režie: Dana Dinková

scéna: Marek Šafárik

kostýmy: Adriena Adamíková

premiéra: 16. června.