Před naší redakcí Na Rybníčku je to už pomalu kolorit. Během dne se naproti kulturního domu vyrojí parta zhýralců ve věku okolo třicítky a potom s krabicovým vínem či jiným druhem alkoholu si to namíří na jednu z laviček v parku. Přitom vydávají zvuky připomínající všemožné zástupce nejen české ale i světové fauny.

„Člověk z nich má strach. Raději je obchází zeširoka, protože nikdy nevíte, co mohou udělat," poznamenal třiačtyřicetiletý Jaroslav C. z Opavy. Nejde samozřejmě jen o problém Rybníčku, ale i jiných opavských částí. Městská policie to s takovými lidmi nemá ani za mák jednoduché.

„Samozřejmě, když někdo někde leží opilý, přijedeme a odvezeme ho na záchytku," vysvětlovala mluvčí Městské policie v Opavě Pavla Losertová.

Problémy velice často dělají právě jedinci z řad mladých. Podle osvědčeného vzoru si nakoupí lihoviny a hurá za zábavou na lavičky či třeba pískoviště. Policisté u takových případů nejdříve používají zastrašovací prostředky. „Pokud se jedná o mladé, v prvé řadě je strážníci nabádají, aby toho zanechali," pokračovala.

Na území slezské metropole se nachází několik vyhlášených destinací. Kromě již zmíněného Rybníčku na pochybné existence narazíme u Ptačího vrchu nebo třeba na Náměstí osvoboditelů. „Provádíme pravidelné kontroly, ale v některých případech je to boj s větrnými mlýny," pokračovala Pavla Losertová a na úplný závěr dodala:

„Nyní jsou před námi prázdniny, proto očekáváme, že podobných záležitostí budeme řešit podstatně více."

Petr Dušek