Přítomný technik jim přinesené nefunkční elektro prohlédne a menší závadu opraví hned na místě. U závažnějšího problému sdělí majiteli přibližnou cenu opravy, aby dotyčný věděl, jestli se mu ještě vyplatí nebo si raději pořídí výrobek nový.

Oprava se týká elektrozařízení, jako jsou pračky, sušičky, lednice, myčky, TV i fitness zařízení, obsahující elektroniku. Netýká se oprav mobilních telefonů ani tabletů. S technikem je možné se domluvit i předem na telefonním čísle 734 130 467.

Pacienti opavské nemocnice se na chlupaté návštěvníky těší.
Canisterapie pacienty v opavské nemocnici nejenom těší, ale též pomáhá

Dobrých skutků není nikdy dost a návštěva Opravárny bude v sobotu 2. prosince během posledního letošního otevření výhodná hned několikrát. Každý návštěvník s porouchaným přístrojem bude totiž navíc zařazený do slosování, které se uskuteční o týden později.

Ve hře je deset tisícikorunových poukázek na výrobky charitních chráněných dílen. Ve vedlejším prodejním skladu Chráněných dílen Charity Opava si za ně vylosovaní šťastlivci mohou koupit originální keramické nebo šité vánoční dárky a vkusné povlaky na polštáře. Projekt Opravárny společnosti ASEKOL, Moravskoslezského kraje a Charity Opava začal koncem roku 2021.

Ilustrační foto.
Pád muže z výšky v Hlučíně. Polámaného ho odvezli do Ostravy

Původně měl trvat pouze jeden rok, ale zájem veřejnosti byl tal velký, že provozovatelé termín několikrát prodloužili. Dobrou zprávou je, že Opravárna bude pokračovat i v příštím roce. Zůstane zabydlená ve své zelené kontejnerové sestavě před areálem Chráněných dílen Charity Opava.