Poznal ji na svých opakovaných stážích ve specializovaných amerických klinikách a Slezská nemocnice už může nabídnout svým pacientům špičkovou metodu operace ramene bez otevření kloubu. Nástroje za 500 000 korun opavským ortopedům věnoval specialista, profesor Howard Sweeney.

„Proti standardním zpřesňují dosavadní operační postupy a rozšiřují spektrum mimoinvazivních zákroků. Zkracují délku operací, snižují operační rizika a minimalizují dobu rekonvalescence našich pacientů. Využity mohou být také při artroskopických výkonech na ostatních kloubech,“ říká doktor Lubojacký.

Příležitost nahlédnout na nejlepší světová pracoviště a kvalitní přístrojové vybavení ortopedického oddělení přináší opavským lékařům možnosti dalšího odborného růstu a pacientům ulehčení od zdravotních problémů. Důkazem je také nový způsob náhrady kloubu, který mohou letos už plně využívat majitelé dosloužilých kolen.

Novinku přivezl v závěru loňského roku ze stáže na prestižní soukromé londýnské klinice opavský ortoped Petr Jemelík. „Na soukromé klinice je nabídka výkonů sice zhruba stejná, ale rozdíl je v možnostech implantátů. Dražší výkony, například transplantaci kolenní chrupavky, by si Slezská nemocnice z finančních důvodů zatím dovolit nemohla,“ konstatuje doktor Jemelík.