Letos ale budou mít jinou podobu. Pietní akce je v úterý 17. listopadu v 10 hodin na náměstí Slezského odboje naplánována. „V případě přísných opatření by zástupci města pouze položili k památníku kytice,“ uvádí se v tiskové zprávě. Avšak koncert ani lampionový průvod se neuskuteční. Magistrát nabádá občany, aby si události 17. listopadu připomněli ve svých domovech.

„Vyzýváme je, aby naše město v tento den rozsvítili, světlo je přece nositelem naděje. Tento symbolický akt by se měl uskutečnit 17. listopadu v 17 hodin, kdy se mohou lampiony, svíčky či světla rozsvítit na balkonech, oknech či na zahradách. Kdo se bude chtít ručně vyrobenými lampiony, svíčkami nebo speciálně vyrobenou světelnou ozdobou pochlubit, může se navíc zapojit do soutěže,“ uvedla Monika Štěpánková z odboru kancelář primátora.

Pravidla jsou jednoduchá. Stačí 17. listopadu poslat fotku díla na email hlaska@opava-city.cz nebo do zprávy na městském Facebooku. Následující den budou fotky zveřejněny na Facebooku a o vítězi budou moci lidé hlasovat do konce týdne. Tři snímky, které dostanou nejvíce lajků, budou oceněny.