Primátor Zdeněk Jirásek (nestr.) své zvyky měnit nebude. „Svátky prožiji s rodinou jako každoročně na chatě. Syn slíbil, že mi zase uplete pomlázku, a takto vyzbrojený budu s kapelou obcházet všechny chataře. Včerejší bezmasý pátek neberu tak vážně a klidně si maso dopřeji," ujišťuje primátor Jirásek.

Ředitel Slezského divadla Jindřich Pasker koledování pomine. „Podle všeho bude hezky, a tak vyrazím s manželkou a pejskem do přírody. Věřím, že projedu i motorku, kterou jsem si právě koupil. Bez mučení přiznávám, že jsem si včera, pátek nepátek, pochutnal na králíkovi na smetaně," přiznává Jindřich Pasker.

Ředitele okresní hospodářské komory Jiřího Germaniče už obligátní potulky s pomlázkou v ruce nelákají. „S manželkou si uděláme příjemné pondělí. Pobudeme na zahradě a zajdeme navštívit známé. Páteční bezmasou tradici zásadně nehrotím a mám rád pikantní gulášek, stejně jako vajíčka," říká Jiří Germanič.

Generální inspektor Státního úřadu bezpečnosti práce Rudolf Hahn stráví vánoční svátky v klidu s rodinou. „S pomlázkou obejdu pár známých, protože je to tradice. Maso jsem si včera nedal, byl Velký pátek a já jsem věřící," přibližuje Rudolf Hahn své prožití svátků jara.

Ředitel Psychiatrické nemocnice Ivan Drábek klidu o svátcích moc nezažije. „Letos nepojedeme na chalupu. V neděli zamíříme k manželčiným rodičům do Bratislavy," kde zůstaneme do pondělí," konstatuje Ivan Drábek.

„Dopoledne se ozbrojím pomlázkou a potěším s ní slovenské známé, odpoledne chystám tentýž program pro opavské. Jako věřící jsem si v pátek maso nedal, ale večer jsem se za to odměnil lososem s estragonovou omáčkou," dodává Ivan Drábek.

Primář chirurgického oddělení Slezské nemocnice Jiří Hájek si program na víkend pracně vymýšlet nemusí. Obstarají to za něj celodenní služby v nemocnici a tak mu k prožití svátků zbude jen pondělí. „Vyplním ho aktivním odpočinkem. Doufám, že bude natolik pěkné počasí, abych mohl s manželkou vyrazit na motorce na Oravu. Každopádně to mám v úmyslu. A jelikož ctím tradice, nedal jsem si v pátek žádné maso," tvrdí primář Hájek.

Kastelán hradeckého zámku Radomír Přibyla plánuje na Velikonoce tradiční rodinný výlet do rozkvetlých Luhačovic. „To ale neznamená, že nechám pomlázku zahálet. Využiji ji na ženském pokolení v rodinném kruhu. Proti bezmasému pátku v podstatě nic nemám a tak jsem se bez masa obešel, aniž by mi chybělo," říká kastelán Přibyla.