Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Osobnosti: Kdo nám pomohl? Rodina i bůh

Opavsko - Kdo vám v uplynulém roce nejvíce pomohl? Komu byste tedy rádi poděkovali? A pokud vás někdo kritizoval, vzali jste si to k srdci? Tyto otázky jsme položili několika vybraným osobnostem Opavska. Zde jsou jejich odpovědi.

2.1.2008
SDÍLEJ:

Lukáš HumplFoto: DENÍK/Veronika Zahradníková

Přednosta stanice Opava-východ Jiří Valeček pojal otázku, zda mu v minulém roce někdo něco vytknul, pracovně: „ Zaznamenali jsme výtky především ze strany cestujících. Lidem chyběla čekárna, byli nuceni postávat ve vestibulu, případně v restauraci.“ A kdo přednostovi nejvíce pomohl? „Těch, kteří mi pomohli, povzbudili mě dobrým slovem, že je třeba věci překonat, že to zvládneme, bylo opravdu hodně. Na konkrétního člověka si teď ale nevzpomenu.“

A kdo loni nejvíce pomohl mluvčímu krajské záchranky Lukáši Humplovi? „Jednoznačně moje manželka. Pomáhá a je mi oporou vlastně neustále. Letošní rok byl pro mne velmi pracovní, ale do značné míry zároveň pozitivní,“ prozradil. Pavel Hadamczik, generální manažer Slezského FC Opava, uvedl, že i on má díky rodině vytvořeno velmi dobré zázemí, a od toho se vše odráží. A co se týče fotbalu? „Pomáhají všichni, kteří to sním myslí vážně.“

Kdo je ochráncem Dušana Štěničky, manažera BK Opava? „Asi ten basketbalový bůh, který nám snad bude i nadále přát a přinášet nám štěstí. Doufám, že i v dalším roce nad námi bude držet ochrannou ruku.“ Martin Demar, trenér opavských volejbalistů, řadí na první místo mezi své pomocníky rodinu, bez níž by podle svých slov nebyl tam, kde je. „Ve volejbalu mi pomohli hodně lidé, kteří se v něm pohybují. Ať už to jsou hráči, vedení klubu či realizační tým a také fanoušci,“ dodal Martin Demar.

Místostarosta Hradce nad Moravicí Karel Hanák zaznamenal prý výtek hodně. „Jsou to třeba jen drobnosti, které člověk nevnímá,“ řekl. Dále podotkl, že se s lidmi snaží jednat ve veselejším duchu. „A tam člověk může říct něco, co nevědomky jiného zasáhne.“ A zda mu někdo pomohl? „Nebyl to konkrétní člověk. Bylo to více lidí, kteří na něco reagovali v rámci mé funkce,“ řekl Karel Hanák. Zástupce primáře gynekologicko-porodního oddělení Slezské nemocnice Antonín Šustek pro změnu uvedl, že zadostiučiněním jsou pro něj všechny pacientky, které ocení práci lékaře. „Díky - dodá energii, úsměv - dodá radost a bylo mi u vás dobře, to dodá chuť do dalšího dne,“ řekl.

A druhá otázka týkající se výtek? „Moje máma mi vytýká, že s medicínou strávím příliš mnoho času, a měl bych si to vzít k srdci. Tak snad v příštím roce,“ usmál se.

Pro Jindřicha Paskera, ředitele Slezského divadla, byl uplynulý rok rokem změn. „Po mnohaletém působení v bankovní sféře jsem přešel do prostředí divadelního. Z toho jasně vyplývá, že bylo mnoho lidí, kteří mi v tomto roce významně pomohli, a to jak v kladném tak i záporném smyslu.“ Ředitel divadla se nejvíce zlobí sám na sebe. Hlavním důvodem je to, že: „nedokáži rozpoznat, kdo je kamarád s Jindřichem Paskerem a kdo s jeho zastávanou pracovní funkcí.“ Jak dále podotkl, není si zcela jist, zdali se z těchto výtek vůbec poučil.

Martina Klimeše, ředitele Domu umění, nejvíce potěšila jeho dcera, protože: „mne každé ráno nechala dospávat ještě tak deset minut.“ I on se v průběhu roku setkal se spoustou výtek: „bylo a je jich dost, těch poučení, no…“, uzavřel svou odpověď. Starosta Vítkova Pavel Smolka prozradil, že největším pomocníkem v letošním roce se mu stala rodina: „Co se týká pracovního života, mám kolegy, na které se dá spolehnout.“ řekl Pavel Smolka. Výtek bylo podle jeho slov určitě hodně, především pak těch pracovních. „Například mladý muž mi vytýkal, že je ve Vítkově málo akcí pro mladé lidi. Jiný chlapec zas přišel s tím, že nemají kde trénovat na in-line bruslích. Do budoucna by měl vzniknout k této sportovní aktivitě prostor,“ dodal starosta s tím, že si je vědom oprávněnosti těchto výtek.

Skutečnost, že v osobním životě pomáhá nejvíce rodina, zmínila také tisková mluvčí Hlučína Jarmila Harazinová. „Rodina vytváří zázemí, kde najdu vždy klid. Pomáhá mi srovnat se a načerpat sílu. V pracovním životě jsem vděčná mediálním partnerům za jejich vstřícnost a velkorysos.“ Na otázku, jakou výtku si vzala k srdci, odpověděla: „Při komunikaci s občany si uvědomuji, že za každou výtkou a kritikou je nějaké trápení, které člověk vnímá jako to hlavní.“ Starosta Štepánkovic Bernard Halfar reagoval bez zaváhání. „Pomohla mi nejvíce rodina. Kritiku od kohokoli si beru k srdci.“

2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Petr Czudek.

KOOPERATIVA NBL: Praha – Opava 70:88

Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Kylešovice se dočkají nových hřišť, chodníků i osvětlení

Před lety prošlo změnou největší opavské sídliště Kateřinky, nyní se dostalo i na Kylešovice.

Představujeme prvňáky ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Opavsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu v Opavském a Hlučínském Deníku a na našem webu.

Lékaři jdou do stávky. Většina jich ve středu své ordinace neotevře

Důvodem protestu praktických lékařů je vydávání elektronických receptů i nižší úhrady od pojišťoven.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení