Cyklobus z Ostravy do Jeseníků se už v minulých letech stal velmi oblíbeným komfortním spojem, a tak Moravskoslezský kraj i ve spolupráci s tím Olomouckým přes léto přistoupily k obnovení speciální prázdninové linky.

„Jedná se o přímé spojení z Ostravy přes Opavu, Bruntál, Morávku a Červenohorské sedlo až do Koutů nad Desnou. Autobus bude jezdit o víkendech a o svátcích až do 1. září. Přepravovat bude i kola,“ prozradil náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Šárka Šimoňáková.

Výhody speciální linky jsou jednoznačné. Přímý spoj pro turisty z Ostravska a Opavska až do nitra Jeseníků. Součástí autobusu je cyklovlek, do kterého se vejde 7 kol. Nicméně cyklobus není určen pouze a jen cyklistům. Jeho služeb mohou samozřejmě využít i další turisté.

Projekt cyklobusu je unikátní navíc v tom, že se neomezuje pouze v hranicích jednoho kraje. Propojuje totiž jesenickou část v Olomouckém kraji s městskou aglomerací v Moravskoslezském kraji. „Těší mě, že se podařilo propojit obě části Jeseníků. Je jasné, že turisty a cyklisty hranice krajů nezajímají a chtějí se pohodlně dostat do našich hor,“ připomenula náměstkyně moravskoslezského hejtmana.

Výhody autobusové linky vidí jednoznačně i jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela. Právě jím spravovaná organizace finančně podpořila provoz linky. „Lidé nebudou muset řešit parkování. Budou moci nechat auto třeba na parkovišti v moravskoslezské části Jeseníků a vydat se na hřebenovou túru do olomoucké části a pak se autobuse dostanou pohodlně zpět ke svému vozu.“ Výhody přímého spojení Ostravska a Jeseníků nemusel zmiňovat. „Z mnoha míst a zastávek lze naplánovat pěkný výlet. Lidé se mohou napojit na různé turistické trasy nebo cyklostezky. Těší mě, že se podílíme na tomto propojení,“ dodal Koudela.