Nejdříve ukradl od bytovky v Tyršově ulici zamknuté pánské horské kolo. Další zamčený bicykl zcizil na přelomu dubna a května ve sklepě činžáku v Mírové ulici. V noci z 8. na 9. května se ocitl na chodbě domu v Popské ulici, odkud rovněž odešel s horským kolem. Hned dvě kola pak ukradl z pozemku rodinného domu v Erbenově ulici.

Naposledy se v noci z 19. na 20. května vloupal do sklepního boxu v jednom z paneláků v Opavě-Komárově v ulici Na Spojce. Jako bonus si odtud kromě horského kola odnesl i dva batohy. Suma sumárum, celkem způsobil škodu kolem dvaačtyřiceti tisíc korun. A protože své hříchy páchal v době nouzového stavu, nejspíše jej nemine o hodně tvrdší trest, než na jaké byl zvyklý z dob minulých. Jde totiž o recidivistu. „Což bylo prokázáno lustracemi v dostupných evidencích.

V posledních třech letech byl pravomocně odsouzen a potrestán rozhodnutím opavského okresního a ostravského krajského soudu pro úmyslný trestný čin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání tří let, který vykonal v srpnu loňského roku. Celá záležitost je nadále ve vyšetřování, případná další obdobná trestná činnost majetkového charakteru je ve stádiu dokazování ze strany opavských policistů a kriminalistů,“ sdělil opavský policejní mluvčí René Černohorský.