Jako poslední otevře v sobotu 1. července své brány opavský kostel svaté Hedviky. Jedná se o skvělou příležitost k návštěvě, protože se v něm neslouží pravidelné bohoslužby a běžně veřejnosti nebývá přístupný. Prohlédnout si jeho interiér budou zájemci moci po celou dobu letních prázdnin, avšak pouze o sobotách v době od 9 do 17 hodin. K dispozici jim přitom bude také průvodce.

„Kostel svaté Hedviky se určitě řadí mezi turisticky atraktivní, navíc bude zpřístupněna také kostelní věž. Lidé jej mohou navštívit bezplatně," přiblížil projektový manažer BOO Miroslav Přikryl a vzápětí pokračoval: „Chrámy a kostely byly vybírány tak, aby byl v největších městech kraje celoročně otevřen šest dní v týdnu alespoň jeden kostel. A navíc aby se v letní sezoně zpřístupnily nejvýznamnější poutní chrámy a historicky a turisticky atraktivní kostely," doplnil.

Fotogalerie: Výročí svatořečení Hedviky

Ve slezské metropoli mohou lidé již nyní zavítat do konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie, která je otevřena od pondělí do neděle, vždy od 8 do 17 hodin až do 31. prosince. Zde se však budou muset obejít bez průvodcovského výkladu.

Na Opavsku je dále až do 31. října otevřeno celkem pět kostelů. Kostel svatého Jana Křtitele v Hlučíně je přístupný o sobotách od 9 do 11 a od 13 do 17 hodin, o nedělích pak od 13 do 17 hodin. Stejnému proroku je zasvěcen také kostel v Sudicích. Navštívit jej je možné každou sobotu od 10 do 16 a neděli od 13 do 17 hodin.

Kostel svatého Bartoloměje v Kravařích vítá zájemce o víkendech od 13 do 18 hodin, kostel svatého Petra a Pavla v Hradci nad Moravicí pak od 9 do 16 hodin o sobotách, nedělní prohlídky začínají vždy o hodinu později. Pátou zpřístupněnou stavbou je pak ludgeřovický kostel svatého Mikuláše, otevřený každou sobotu od 8 do 16 a neděli od 11 do 19 hodin.

Ve všech jmenovaných je lidem k dispozici průvodce.