"Na 21. červen v Oticích na Opavsku určitě nezapomenou. Silné bouřky, přívalové deště, dvoucentimetrové kroupy a silný vítr nechaly stopy na celkem třiceti rodinných domech, deset z nich dokonce přišlo o střechu. Ještě ten den jsem obec navštívil a pana starostu ujistil, že Moravskoslezský kraj je připravený finančně přispět na obnovu poničeného majetku,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška s tím, že vyzval starostu obce, aby podle reálných škod a aktuální situace postižených rodin navrhl způsob pomoci.

Následky silného větru na Opavsku, 21. červen 2023.
Řádění vichru v Oticích na Opavsku? Desítky poškozených domů a střech

Starosta Otic Vladimír Taclík se po zhodnocení stavu poničených domů, které osobně prohlédl, a po posouzení dalších okolností písemně obrátil na Radu Moravskoslezského kraje.

„Pan starosta krajské radě doporučil přispět na opravy pěti poničených domů. Své písemné stanovisko podal ve středu 28. června a hned ten den se krajští radní shodli na konkrétní finanční podpoře," uvedl hejtman kraje Jan Krkoška.

Zámek Dolní Životice.
FOTO: Zámek na Opavsku už nebude sociálním zařízením. Co s ním bude dál se neví

"Na každý z pěti domů kraj ze Zajišťovacího fondu poskytne 100 tisíc korun. Občanům Otic přeji hodně sil na opravy a úklid po té šílené bouřce. Naštěstí se nikomu nic nestalo a nám nezbývá než doufat, že k nám bude příroda shovívavější, a že se našemu kraji podobné události budou co nejdéle vyhýbat,“ uzavřel pro Deník hejtman kraje Jan Krkoška.