Během dne čeká na návštěvníky bohatý program. Dopoledne vystoupí mj. pěvecký sbor, naplánováno je předání ocenění občanům obce a pietní akt u pomníku obětem válek.

V 16.00 hodin odpoledne můžete být svědky koncertu skupiny Šajtar, zhlédnout můžete výstavy starých zemědělských potřeb, moderních strojů na zpracování zelí či automobilových veteránů. Uvidíte také výstavu pokrmů ze zelí, které můžete také ochutnat.

Naplánována je soutěž kuchařů a kuchařek. Děti se mohou zabavit soutěžemi a různými atrakcemi. Večerní program doplní diskotéka a ohňostroj.

Otice jsou pěstováním a zpracováním zelí známy a proslaveny v tuzemsku i v zahraničí. I proto chtějí místní obyvatelé svou obec tímto zdravým a dobrým produktem zviditelnit, založit novou tradici a ukázat umění místních kuchařek.

Starosta Otic Vladimír Tancík uvedl, že v založení tradice a zviditelnění pomáhá Oticím místní zemědělský podnik, který zelí pěstuje a zpracovává. Loni čtyřiadvacátého září, když Otičtí s akcí začínali, ukázali také své zbrusu nové logo obce, kterému dominuje, jak jinak, symbol zelné hlávky. Logo tehdy požehnal opavský děkan katolické církve.