Otevírání sportoviště se uskutečnilo v rámci oslav tradičního Otického karmaše. Vyzkoušeli si jej malí i velcí, ale do budoucna bude sloužit především pro začátečnické juniory z otické Tenisové školičky a svěřencům mateřské a základní školy. Zahrát si ale bude moct i veřejnost.

„V rámci tréninku budou kurt moci využívat sportovci z různých sportovních oddílů i ostatní, kteří si tenis rádi zahrají jen tak. Počítáme také s pořádáním pravidelných tenisových turnajů a přeborů, s jejichž organizací jsme měli dosud kvůli nevyhovujícímu kurtu problémy," plánuje starosta Vladimír Tancík.

Hráči si nově zahrají na moderním umělém povrchu, který nahradil poškozenou antuku. Nový kurt je upraven tak, aby byl bezbariérový.

A kde tenisový kurt v Oticích najdete? Nachází se v blízkosti Otické sopky. „Tenisový kurt doplnil další obecní sportoviště fotbalové a minigolfové hřiště, cvičiště hasičů, výběh pro koně nebo dětský hrací kout s posezením pro rodiče," doplnila informace Alice Lutišanová ze skupiny ČEZ.

Celková částka za modernizaci kurtu se vyšplhala na 621 tisíc korun. Část šla z obecního rozpočtu, částku 350 tisíc, uhradila prostřednictvím grantového řízení Oranžové hřiště Nadace ČEZ.