Vítězství jim připadlo v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky. Ocenění převzali uplynulé úterý v prostorách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Kvalitu webových stránek Otic hodnotila odborná porota. Mezi posuzované věci patřily povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejňovaných informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránek, výtvarné zpracování či bezbariérová přístupnost.

„Elektronické vyhledávání informací je dnes nedílnou součástí naší každodenní činnosti a je nutné neustále sledovat vývoj a rozvoj informačních technologií. Těší mne zvyšující se kvalita webových stránek měst i obcí, které napomáhají veřejnosti jednoduše a přehledně se orientovat v jejich činnostech," řekl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Soutěž se konala celkem ve třech kategoriích, Otice zvítězily hned ve dvou v kategorii Nejlepší webová stránka obce a Nejlepší elektronická služba. Staly se tak nejúspěšnější obcí z Moravskoslezského kraje.

V kategorii Nejlepší webová stránka města vyhrál Bruntál v konkurenci dalších pěti měst v Moravskoslezském kraji. Jakožto obci s nejlepší webovou stránkou Oticím konkurovaly další čtyři obce. Hned za nimi se umístila Bystřice, pomyslný bronz obsadilo Těrlicko. V kategorii o Nejlepší elektronickou službu ale spolu s Oticemi bylo přihlášeno dalších dvanáct obcí.

Obec z Opavska porotu zaujala především tím, že má na stránkách hlasové čtení nejen pro seniory. Svým vítězstvím Otice postoupily do celostátního kola, které se bude konat 8. dubna v Hradci Králové.