Z preventivních důvodů se rozhodl zaměstnavatel s okamžitou platností uzavřít obě jídelny, kuchyně a kantýny, a to nejméně do dnešního dne, kdy měly být podle původního scénáře známy výsledky hygienického šetření.

U postižených se objevily střevní potíže a silné zvracení. Stravování v jedné z nejdůležitějších výrobních závodů Teva Pharmaceutical Industries zajišťuje firma Compass group Czech republic, tu se nám podařilo kontaktovat.

„Jsme si vědomi údajného problému v Tevě. Zdraví a bezpečnost jsou naší prioritou číslo jedna, tyto záležitosti bereme velmi vážně. Problém vyšetřujeme, a proto nemůžeme v této fázi nic komentovat,“ uvedla mluvčí společnosti Adéla Doležalová.

Podle našich informací, jež Deníku poskytl jeden ze zaměstnanců, kterého obtíže minuly, měla být nakažena až stovka lidí. „V minulém týdnu hygiena zakázala výdej jídla a zahájila šetření. Je možné, že to bylo z mletého masa v burgeru,“ domnívá se. Většina zaměstnanců si přála, aby je nákaza minula. „Máme malé dítě, snad domů něco nepřitáhnu,“ znělo z úst několika dalších pracovníků firmy.

Zaměstnavatel jedná o kompenzaci dotčeným zaměstnancům.

„Nutné je v této souvislosti uvést, že nabídnutí volna nad rámec smlouvy je v tomto případě dobrou vůlí zaměstnavatele a snahou o pomoc dotčeným zaměstnancům. Kompenzaci za ušlou mzdu, újmu na zdraví a další lze totiž ze zákona vymáhat poškozeným zaměstnancem pouze na poskytovateli služby, zde Compass group Czech republic, který nese plnou zodpovědnost a má také oprávnění službu provozovat,“ uzavřel Marek Mucha z Nezávislých odborů Teva Czech Industries.