„Pro zkvalitnění komfortu pacientů bylo v areálu nemocnice zřízeno několik přístupových míst k připojení na Wi-Fi síť,“ informuje veřejnost mluvčí nemocnice Daniel Svoboda.

Tuto službu mohou využít hospitalizovaní pacienti gynekologického, porodnického, chirurgického, ortopedického, ORL nebo urologického oddělení a stejně tak i ambulantní pacienti pavilonu V.

Wi-Fi sítě s názvy „SNO V.. Free“ jsou instalovány tak, že svým pokrytím zajistí možnost připojení pouze uvnitř pavilonu V a v jeho nejbližším okolí. Je tedy otevřená volně, klient si může síť svým notebookem či mobilem vyhledat a připojit se. Propustnost sítě je omezena na 4Mbit/s. Pokrytí není na všech místech stejné a může se měnit s ohledem na změnu přírodních a klimatických podmínek.

Připojení k internetu bude pro pacienty zdarma a bez omezení. „Tato služba určitě přispěje ke zvýšení komfortu našich pacientů. Ocení to asi zejména během hospitalizace, kdy si budou moci vyřídit své soukromé i pracovní záležitosti, ale též využít neomezené možnosti, které připojení k internetu nabízí,“ konstatuje ředitel Slezské nemocnice Milan Cvek.