Aktuální dění již zasedání umožňuje, a proto se zastupitelé opět sejdou v pondělí 11. května, a to již tradičně v prostorách Kulturního domu Na Rybníčku. Na programu budou mít téměř padesátku bodů. Projednají například poskytnutí slevy a snížení nájemného v souvislosti s koronavirem, řešit se bude i záměr přípravy a realizace rekonstrukce zimního stadionu v Opavě nebo žádost o dotaci na stavbu nové hasičské zbrojnice v areálu Městského dopravního podniku v Opavě.

Svůj prostor pak dostane i personální obměna v zastupitelstvu, protože se bude jednat o vyslovení neplatnosti mandátu jednoho z členů zastupitelstva Dalibora Bárty. Ten si totiž před nedávnem změnil své trvalé bydliště mimo území Opavy. Avšak zapomněl přitom na skutečnost, že když se přestěhuje z města pryč, nemůže ze zákona vykonávat post zastupitele a funkci je tak nucen složit.

Právě o tom se bude také hlasovat v pondělí. Jednání začíná v devět hodin ráno. Závěrem ještě dodejme, že prostor od 13 do 13.30 bude opět vyhrazen dotazům a připomínkám občanů.