Na mnohých místech k uctění Mistrovy památky vznikají pietní místa z iniciativy občanů, jako je tomu například ve Vítkově. „Obyvatelé Vítkova nás informovali, že by chtěli na náměstí vytvořit pietní prostor. My jsme samozřejmě souhlasili, a tak už je v centru města fotografie Karla Gotta v rámečku s černou páskou a několik zapálených svíček,“ sdělil vítkovský starosta Pavel Smolka s tím, že v den pohřbu Karla Gotta radnice samozřejmě vyvěsí černý prapor.

Také město Opava podpoří spontánní akci občanů. Ti se na sociální síti Facebook domluvili, že se sejdou na opavském Horním náměstí u pověstné koule.

Karel Gott
Hudební učitelé z regionu: Karel do učebnic patří. Bez debat! Co myslíte vy?

„Nechali jsme sem navézt technickými službami hned ráno kovové pláty, aby místo působilo důstojněji a lidé zde mohli pokládat zapálené svíčky,“ komentovala tisková mluvčí Opavy Lada Dobrovolná a dodala, že město akci maximálně podporuje.

„Jestliže bude vyhlášen státní smutek, pak samozřejmě vyvěsíme i vlajku. Vyjadřujeme náš hluboký smutek, odešel národní umělec, je to velká ztráta,“ uzavřela Lada Dobrovolná. Dalším pietním místem se stalo prostranství před Obecním domem v Opavě. Lidé zde přinášejí svíčky a fotografie.

Cukrovar v Opavě.
Opavský cukrovar zahájil letošní kampaň

Ve školách se zas v hodinách hudební výuky zpívají songy populárního zpěváka. Ředitel Základní školy Englišova Jan Škrabal má svou ředitelnu vedle hudební třídy.

„Samozřejmě se již ve středu ve výuce zpívaly písničky a o Karlu Gottovi, nejvýraznější osobnosti české hudební scény, se hovořilo. Překvapilo mne, že i mladí znají tvorbu Karla Gotta velice dobře,“ sdělil Jan Škrabal s tím, že k uctění památky škola přispěje také vyvěšením vlajky v den pohřbu.

Na Karla Gotta vzpomíná s láskou také Opavan Petr Kivorchian.
Mistr si vždy poručil vychlazenou plzničku

Pietní místo k úmrtí Karla Gotta na Masarykově náměstí v Ostravě

Pietní místo v Novém Jičíně