Člověka, který by ho rozlouskl, bude hledat v opakované dražbě.

Minulý týden se radní rozhodli první zmařenou dražbu prostřednictvím realitní kanceláře Atrim opakovat. Přesný termín sice dosud určený nebyl, ale jisté je, že opakovaná dražba bude provedena v průběhu září. Hrazena bude z dražební jistiny ve výši tři miliony korun, kterou vydražitel složil při zmařené dražbě.

„Věřím, že tato opakovaná dražba už bude úspěšná,“ říká majitel realitní kanceláře Atrim Petr Vícha.

První pokus o prodej malého parkoviště pro pětačtyřicet vozidel byl uskutečněn formou obálkové soutěže, které se zúčastnili jen dva zájemci – opavský majitel hotelu Koruna a kravařský podnikatel Alois Hadamczik. Pro patovou situaci, vzniklou chybou magistrátu, však prodej musel být anulován.

Dražba se uskutečnila v květnu a vítězem byl zjevně nastrčený vydražitel František Michek, který cenu vytáhl až na nesmyslných 30,5 milionu korun. Už proto nebylo žádným překvapením, že částku v termínu nezaplatil a dražbu tím zmařil.

O jakou sumu se bude hrát v opakované dražbě, může zatím být jen předmětem spekulací. Jeden následný problém však prodej parkoviště zřejmě mít bude. Je draženo bez věcného břemene v podobě příjezdové cesty k hotelu, a dokonce i místem, vyhrazeným pro hasiče.

V praxi to může znamenat, že se zde v případě požáru hasiči nemusejí dostat.