Skutečnost, že vítězem dražby se stala společnost Parkplatz z Prahy, potvrdil také tiskový mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

„Na zaplacení je podle dražební vyhlášky šedesát dnů. Jakmile bude parkoviště zaplaceno, zapojí se částka do letošního městského rozpočtu. Dá se očekávat, že část peněz bude směrována na investiční akce,“ uvedl Šindler.

Muž s číslem 1 už není tajemný

Po tolik očekávané dražbě parkoviště u opavského hotelu Koruna se objevila i řada otázek. Kdo je tajemný muž, který se stal vítězem? Jaký je další osud parkoviště?

Společnost Parkplatz, která vyhrála dražbu opavského parkoviště u hotelu Koruna, byla podle obchodního rejstříku založena jen několik málo dní před dražbou, a to 13. května 2009. Jako předmět podnikání má uvedeno výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.

Společnost zastupuje jediný jednatel, který je zároveň jediným členem představenstva, osmapadesátiletý František Michek a sídlo firmy je na soukromé adrese tohoto muže v Praze –Ďáblicích. Firma Parkplatz je jedinou, kde František Michek podle obchodního rejstříku figuruje.

„Beru to zatím jako uložení peněz do doby, než skončí současný nájem parkoviště. Co ale bude pak, k tomu se zatím nechci vyjadřovat. Je to vlastně rok a čtvrt a to je strašně dlouhá doba.

V současné době prověřuje právník okolnosti prodeje a majetkové poměry u parkoviště, abychom mohli s klidným srdcem vše ve stanovené době zaplatit,“ odpověděl na naši otázku František Michek, vítěz dražby, jednatel pražské společnosti Parkplatz.

Související články:
19. května - Vítězný dražitel parkoviště zůstává tajemným

(rr, kus)