Následující dotaz do redakce zaslal Jindřich Lavička z Opavy. „O tomto problému jsem četl v Opavském a hlučínském deníku už letos v únoru. Zajímalo by mě, zda se od té doby něco změnilo. Jde mi o nástupní místa pro účastníky zájezdů nebo školní výlety. Často vídám například u ZŠ Iji Hurníka na Pekařské ulici jak ze zájezdových autobusů vystupují nebo nastupují děti přímo na silnici, což někdy dost výrazně blokuje provoz. Je v Opavě nějaké místo určené jako nástupní pro tyto zájezdy? Dříve, jak si pamatuji, to bylo na parkovišti U Zeleného jelena.“

Podle některých opavských dopravců problém s nástupními místy pro zájezdy není zase tak závažný. Například podle ředitele osobní dopravy společnosti TQM–holding, s. r. o. Lubomíra Cabadaje tento problém jeho firma za kritický nepovažuje.

„Při provádění příležitostné osobní dopravy tento problém tak palčivě necítíme, neboť naše dopravní prostředky jsou většinou přistavovány z různých míst dle objednání objednavatele, a taktéž vystupování je velmi různorodé, a to dle cílového místa ve statutárním městě Opava,“ uvedl před časem Lubomír Cabadaj.

Podle vyjádření opavské radnice zatím nedošlo k nějaké spolupráci mezi opavskými dopravci, díky které by se vyhradilo konkrétní místo pro zájezdovou dopravu. „Dopravci zatím radnici neoslovili se žádostí o spolupráci ohledně nástupního místa pro zájezdy. Mezi známá místa, která využívají různé organizace pro hromadné odjezdy či příjezdy, patří například parkoviště u zimního stadionu, velké parkoviště v Městských sadech či třeba parkoviště u víceúčelové haly. Ke všem těmto místům se dá dojet auty i městskou dopravou,“ uvedl mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler

To, že tak velké parkoviště pro zájezdy není v centru města vybudováno, potvrdili i zástupci odboru dopravy opavského magistrátu. „Nebylo vybudováno žádné parkoviště takovéhoto rozsahu a za tímto účelem. Takže zůstávají možnosti využití zastávek hromadné přepravy nebo stávající veřejná parkoviště či odstavné plochy,“ uvedl Rudolf Klein.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak primátorovi Opavy a vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Mařádkova 17, Opava, nebo na emailovou adresu: milan.freiberg@denik.cz.