Je součástí závodu Český skokový pohár a jezdecký klub Opava-Kateřinky ho na svém kolbišti uspořádá od čtvrtku 5. do neděle 8.srpna.

Celkem bude připraveno devatenáct parkurů, absolvovaných vždy od 9 hodin s postupnou obtížností. Ve čtvrtek bude 130 koní a jezdců zdolávat v celkem 260 startech překážky do 130 centimetrů a v pátek už budou závodníci v kategorii juniorů, mladých jezdců, amatérů usilovat v průběhu 200 startů o účast ve finále.

Sobota přivede na kolbiště finalisty Amatér tour na překážkách do 140 centimetrů. Hlavním soutěžním dnem bude neděle, vrcholící od 14.30 hodin Velkou cenou Opavy v parkurovém skákání stupně T.

Do ní je přihlášeno osmadvacet dvojic a k favoritům patří špičkoví jezdci - čerstvá mistryně ČR Lucie Strnadlová s hřebcem Calox, Zdeněk Žíla, Marek Hentšel, Marek Klus i stejně úspěšní slovenští hosté Jan Cigán mladší i starší a Juraj Poláš. Domácím želízkem v ohni bude už tradičně Jiří Hruška, tentokrát s klisnami Reiki a Aquarelou.

Obě jsou po velmi kvalitním hřebci Aristo Z, který vzdor svým dvacetinám stále působí jako plemeník. Reiki je jeho dcerou a Aquarela vnučkou, obě startovaly během minulého víkendu ve Velké ceně Prahy a skončily na čtvrtém a pátém místě.

Čtyřdenní závody na parkuru, postaveném Romanem Drahotou, jsou podpořeny statutárním městem Opava a Krajským úřadem Moravskoslezského kraje. 

OHLÉDNUTÍ VE FOTOGRAFIÍCH

Velká cena Opavy 2016:

Velká cena Opavy z roku 2017:

Velká cena Opavy z roku 2018: