Patricia Stoklasová je zkrátka tvůrčí bytost. Už když vejdete do jejího krámku, máte pocit, že se ocitáte ve zcela jiném světě. Přivítá vás podmanivá vůně vonných olejů a spousta naprosto originálních výtvorů. Většina pochází právě z její dílny. A to včetně naprosto unikátního oblečení.

Polštáře, rámečky, bižuterie, ale i hodiny a spousta dalších. Všechny tyto věci Patricia vyrábí a zkrášluje. Na celé věci je nejvíc kouzelné to, že jí to nikdy nikdo nenaučil. Dívka, jež původně pochází ze Slovenska, je naprostý samouk.

„Do České republiky jsem se přestěhovala zhruba před deseti lety, když jsem se vdala," začíná vyprávět svůj příběh Patricia. Už tenkrát měla ale nějaké zkušenosti spojené s tvůrčí činností za sebou. Na Slovensku vystudovala obor umělecká krejčová v Kežmaroku. „Dá se říct, že poté jsem dlouho hledala cestu ke své vysněné činnosti. Procházela jsem různými zaměstnáními, ale to pravé ořechové to bylo, až když jsem si založila obchod," svěřila se Patricia, na jejíž řeči dnes už jen stěží poznáte, odkud pochází.

První obchod otevřela na Slovensku, druhý v Opavě v ulici Na Rybníčku. Do třetího, na rohu Olomoucké a Veleslavínovy ulice, se přestěhovala teprve nedávno. „Oslovily mě především malebné a útulné prostory. Navíc je to tady lidem více na očích," řekla mladá tvůrkyně.

.

V obchodě, který se nazývá Ateliér Patricia Stoklasové, najdete opravdu všechno možné. Nejvíc vás ale asi zaujme originální oblečení, které Patricia na speciální figuríny sama navrhuje, posléze zdobí a maluje. „Když začnu oblečení tvořit, nikdy na začátku nevím, jak to dopadne. Odráží se na něm mé rozpoložení a momentální tvůrčí nálada. Pokaždé ale z toho vznikne naprosto originální kus, který na nikom v Opavě nenajdete," upozornila Patricia.

Na jejich výrobcích je vidět, že jsou zhotovené s láskou. Ostatně i ona sama přiznává, že si splnila sen, protože je její práce zároveň koníčkem. „Lidé tu chodí a já jsem ráda, že se mohu podílet na jejich stylu. A budu se těšit na každého, kdo přijde a už jen tím mě bude inspirovat. S lidmi je totiž jako s mými výtvory každý je originálním kusem," uzavřela Patricia Stoklasová.