Situace došla tak daleko, že představenstvo klubu sáhlo do samotné struktury SFC. Konkrétně byly zrušeny funkce generálního manažera a jeho zástupce a místo nich vznikla funkce ekonomicko-technického manažera a sportovního manažera.

Podle předsedkyně představenstva SFC Pavly Brady (SOS) by tyto změny měly vést k lepšímu fungování klubu. A nyní konkrétní jména. Ekonomicko-technickým manažerem se stal dosavadní Hadamczikův zástupce Radim Matýsek, sportovní manažer zatím není určen s tím, že za tuto oblast zodpovídá bývalý obránce Opavy Daniel Kutty, který je v SFC zaměstnán od 1. července 2011 jako šéftrenér.

Obě funkce přitom podléhají představenstvu SFC.

„Dosavadní generální manažer Pavel Hadamczik, který fakticky vykonával práci sportovního manažera, ukončil práci pro klub v pátek 29. července,“ píše se v tiskové zprávě, kterou včera Hláska rozeslala do médií. Hadamczik však v klubu skončit nemusel. Podle slov Pavly Brady mu byla nabídnuta nová funkce sportovního manažera. Jen pro zajímavost: smlouva na dobu neurčitou obsahuje klauzuli, že pracovní poměr mohou obě strany bez udání důvodu zrušit. A to podle spekulací údajně Hadamczikovi vadilo.

Brady podotkla, že představenstvo určilo termín, do kterého se měl Hadamczik vyjádřit, zda funkci sportovního manažera bere, či nikoli, nicméně tak neučinil. „Protože jeho funkce generálního manažera byla zrušena, dostal výpověď z organizačních důvodů,“ zdůvodnila Brady. Na otázku redakce, zda Hadamczik dostane na cestu zlatého padáka, který měl činit přes půl milionu korun, nechtěl nikdo z kompetentních odpovědět.

Nicméně pod slibem anonymity se k věci vyjádřil zdroj blízký klubu: „Představenstvo udělalo organizační změny, takže zlatý padák se neřešil. Jinými slovy: Pavel Hadamczik nedostane nic, tedy až na zákonné tříměsíční odstupné.“

Hadamczik v pondělí redakci nezvedal telefon.

Zuzana Urbánková, Roman Brhel