Na dlouhou pouť kolem Afriky vyrazí v pátek 1. dubna z už zmíněného Dahabu na Sinajském poloostrově, který je politicky součástí Egypta, geograficky ovšem náleží asijskému světadílu.

Pavel Klega se do Afriky hodlá dostat skrze Suezský průplav, následně chce zhruba měsíc cestovat kontinentálním Egyptem. Minout by ho neměla návštěva pyramid v Gize, pouštní oázy Siwa, velbloudího trhu v Birqashi, následně pak zamíří podél proudu řeky Nil do horního Egypta přes Luxor až do města Asuán.

Na tomto místě se pokusí získat vízum, aby mohl přes jezero Nasser vstoupit na území Súdánské republiky.

„Egypťany jsem ještě vůbec nepoznal a už se nemůžu dočkat jejich pohostinnosti," popisoval hlučínský dobrodruh, který je na cestě přibližně rok a půl. Tehdy opustil Hlučín a stopem přes Balkán, Turecko, Írán a další státy dorazil až do Egypta.

V Dahabu se ocitl poté, co se vrátil zpět z indonéského Bali, kde se mimo jiné pokusil doplavat na ostrov Menjangan. Kromě nových zážitků si ovšem z Indonésie odvezl také nepříjemnou infekci nohy, kterou už stihl vyléčit, a navlhlý počítač. Přišel tak o všechna data a z České republiky si musel nechat dovézt úplně nový stroj.

„Bez počítače jsem jako pekař bez mouky," vysvětloval Pavel Klega. Narážel tím na to, že skrze fotografie a videa ze svých cest se snaží být v kontaktu se svými fanoušky.

Na jeho oficiálním facebookovém profilu Pavel Klega Adventurer ho sleduje téměř sedm tisíc lidí. Navštívit lze také oficiální internetové stránky hlučínského cestovatele www.pavelklega.com, kde si můžete přečíst jeho blog anebo ho třeba i podpořit na další cestě.