„Na dalších místech se objeví především zástupci občanských sdružení, která bojují o zlepšení životního prostředí a ovzduší v kraji, s nimiž spolupracujeme,“ říká předseda krajské organizace SZ Moravskoslezského kraje Ladislav Vrchovský.

Na otázku, proč si Zelení vybrali zrovna Brady, Vrchovský odpověděl: „Spolupracovali jsme s ní už v parlamentních volbách, kde byla dvojkou na naší kandidátní listině. Rovněž jsme celorepublikově měli dlouhodobé vztahy s bývalým vedením SOS, v němž byla místopředsedkyní. Vážou nás s ní i velmi dobré osobní vztahy, rozumíme si.“

Na otázku, zda další práce v krajském zastupitelstvu neovlivní její práci pro Opavu, a to především z časového hlediska, náměstkyně odpověděla: „Neovlivní.“ Podle jejích slov je Opava součástí kraje a nebylo by to poprvé, kdy byl někdo z opavské radnice v krajském zastupitelstvu. Měla tím na mysli exprimátora Zbyňka Stanjuru (ODS) či současného primátora Zdeňka Jiráska (ČSSD).

V souvislosti se zájmem SZ o Pavlu Brady se za jejím jménem přestala v některých médiích objevovat její příslušnost ke Straně pro otevřenou společnost (SOS) pro Opavu. Místo toho je v závorce uvedeno, že je nestraník. Brady to potvrdila: „Ano jsem nestraník, takže mi to nevadí.“

Pro osvětlení této situace, která přestala být pro řadu Opavanů čitelnou a stává se zmatečnou, je dobré zopakovat, co jsme uvedli již dříve. Po vyloučení Brady z celostátní SOS, základní organizace SOS v Opavě již neexistuje a SOS zde nemá ani nenabírá žádné členy. Jinými slovy: SOS pro Opavu už není politickou stranou či sdružením, které šlo v říjnu 2010 do komunálních voleb, ale seskupením lidí majících stejný politický program.