Řidiči se v těchto místech chovají jako zvířata. Tamní obyvatelé už nějaký ten pátek bijí na poplach a upozorňují na to, že Pekařskou ulici si řada projíždějících aut plete se závodní dráhou.

Před nedávnem se věci daly konečně do pohybu a do řešení neutěšené situace se zapojil ve spolupráci s policií i opavský magistrát. Prvním krokem, který vedení města ve spolupráci s policií podniklo, bylo snížení rychlosti v daném úseku na třicet kilometrů v hodině.

„Nechtěli jsme hned ze začátku jít do represí. Snažili jsme se informační akcí upozornit řidiče na časté překračování rychlosti. Bylo to i přes devadesát kilometrů v hodině. Od července začala provádět měření i Policie České republiky, a to už i s postihy. Přestupků bylo asi čtyřiatřicet,“ nechal se slyšet náměstek primátora Josef Stiborský s tím, že se s častým měřením v daném úseku bude pokračovat. „Řekl bych, že poměrně nemilosrdně. Pekařská není bohužel jediná ulice, kde jsou takové problémy,“ uvedl.

„Je to úsek, kde je obytná zóna, mohou vzniknout problémy, kolize s chodci nebo s dětmi,“ pokračuje náměstek. Jak dále zmínil, po této informační akci došlo k určitému poklesu těchto přestupků o zhruba osm procent.

Vzápětí však přiznal, že maximální rychlosti byly naměřeny v tomto úseku znovu, a to asi 97 kilometrů v hodině. „Škoda, že policie nenatrefila zrovna na tohoto řidiče, což by bylo žádoucí,“ uzavřel Josef Stiborský.