Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opavou po Pekařské ulici do Polska? Máte smůlu!

Opava - Třebaže v pátek 21. prosince 2007 vstoupila do schengenského prostoru také Opava a z hranic zbyly pouhé čáry na mapě, nejsou v našem městě všechny komunikace na čilejší provoz do Polska připraveny. To je případ Pekařské ulice, kudy se jezdívalo do polské Pilszcze.

29.12.2007 1
SDÍLEJ:

Tato značka by příští rok z Pekařské ulice mohla zmizet.Foto: DENÍK/Milan Freiberg

„Mám kritickou připomínku k odboru dopravy Magistrátu města Opavy. Věřil jsem, že jsme už vstoupili do otevřené Evropy. O opaku mě částečně přesvědčila jízda po Pekařské ulici do Polska, kde jsem si chtěl toto otevření vyzkoušet. Předpokládám, že je to okresní silnice, která podle mého už v předválečné době byla spojnicí s Polskem,“ napsal naší redakci Josef Weisz z Opavy.

Podle jeho slov byl ale 23. prosince šokován hned třemi značkami zákazu vjezdu motorových vozidel na této ulici. „Je zajímavé, že polská strana má na této cestě vše, co se má při vstupu na hranici objevit, a nechybí ani celkem kvalitní cesta. Česká republika vítá motoristy zákazem vjezdu, a nikomu to nevadí,“ dodává Josef Weisz.

Odbor dopravy opavského magistrátu na základě žádosti správce silnice, kterou je Správa silnic Moravskoslezského kraje, středisko Opava, vydal stanovení k úpravě dopravního značení na hraničních přechodech v rámci správního obvodu města včetně hraničního přechodu Opava - Pilszcz. „Této žádosti před vydáním stanovení předcházelo jednání za účasti starostů jednotlivých obcí souvisejících s hraničními přechody včetně zástupců z polské strany, kde byl odsouhlasen návrh úprav dopravního značení, ve kterém se přihlíželo i k stavebně technickému stavu vozovky, důležitosti pohraničního styku a podobně,“ uvedl vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací odboru dopravy opavské radnice Rudolf Klein.

Podle jeho slov bylo z důvodu havarijního stavu vozovky na české straně jako dočasné řešení vydáno povolení k omezení provozu na tomto hraničním přechodu. Na této silnici tedy platí zákaz vjezdu všech motorových vozidel kromě vozidel Správy silnic Moravskoslezského kraje, Integrované záchranné služby, zemědělské techniky a motocyklů do padesáti kubických centimetrů.

„Podotýkám, že je to řešení dočasné do doby provedení opravy vozovky z české strany, s čímž byla seznámena i polská strana. Po opravě vozovky bude povolen průjezd na tomto hraničním přechodu všem motorovým vozidlům do 3,5 tuny,“ dodal Rudolf Klein.

29.12.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Radar. Ilustrační foto.

Na příliš rychlé řidiče budou v Hlučíně dohlížet další radary

Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
8

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

Nová víceúčelová hřiště, tělocvičny nebo oprava stávajících. Na to se mohou těšit v Melči, Šilheřovicích, Sudicích a Oldřišově.

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení