K nejžádanějším službám patří svatby, přihlašování nebo odhlašování vozidel, výpisy z rejstříku trestů nebo trvalé bydliště.

Opavané si pro svatební obřady mohou vybrat Městský dům kultury nebo kostel sv. Václava. Obřadní síň Městského domu kultury je bez poplatku, ale svatba v kostelní lodi sv. Václava přijde na 2 000 korun.

Za výpis z rejstříku trestů nebo za změnu trvalého pobytu zaplatí žadatel poplatek 50 korun a ověření podpisu stojí 30 korun. Poplatek za registraci nového vozidla podle typu nebo za přepis vlastníka je stanoven v rozmezí 300 až 800 korun, přihlášení zděděného vozu, přehlášení z důvodu přestěhování nebo zrušení leasingu stojí 50 korun.

Trvalé vyřazení vozu z registru je bez poplatku, dočasné přijde na stovku a znovuuvedení vozidla do provozu je rovněž bez poplatku. Za duplikát technického průkazu zaplatí řidič také stovku a schválení technické způsobilosti vozu, dovezeného z ciziny, přijde zájemce podle typu od jednoho do dvou tisíc korun.

V rámci Czech POINT je pro žadatele poplatek za ověřené výstupy z Katastru nemovitostí, z obchodního, insolvenčního i živnostenského rejstříku nebo ze Seznamu kvalifikovaných dodavatelů, stejně jako za výpisy bodového hodnocení řidičů a za podání do Registru účastníků provozu jednotně stanovený na 100 korun za první stránku a 50 korun za každou další započatou stránku.