Opavští snoubenci si pro klasické svatební obřady mohou vybrat Městský dům kultury nebo si pro slib věčné věrnosti v sále purkmistrů zajdou do Obecního domu. Obřadní síň Městského domu kultury je pro svatební účel bez poplatku, kdežto v Obecním domě přijde svatební obřad na dva tisíce korun.

Za povolení svatby na jiném vhodném místě zaplatí zájemci tisícovku.

Kostel svatého Václava je v současné době v rekonstrukci a do konce roku se v něm svatby konat nebudou. Za výpis z rejstříku trestů nebo za změnu trvalého pobytu zaplatí žadatel poplatek padesát korun a ověření podpisu stojí třicet korun. Poplatek za registraci nového vozidla podle typu nebo za přepis vlastníka je stanoven v rozmezí tři až osm set korun, přihlášení zděděného vozu, přehlášení z důvodu přestěhování nebo zrušení leasingu stojí padesátikorunu.

Trvalé vyřazení vozu z registru je, stejně jako znovuuvedení vozidla do provozu, zcela bez poplatku. Dočasné vyřazení přijde majitele vozidla na stovku a stejnou částku stojí za duplikát technického průkazu. Schválení technické způsobilosti vozu, dovezeného z ciziny, vybere ze zájemcova konta podle typu vozu od jednoho do dvou tisíc korun.

Poplatek za ověřené výstupy z Katastru nemovitostí, z obchodního, insolvenčního i živnostenského rejstříku nebo ze Seznamu kvalifikovaných dodavatelů, stejně jako za výpisy bodového hodnocení řidičů a za podání do Registru účastníků provozu je pro žadatele v rámci Czech Point jednotně stanovený na sto korun za první a padesát korun za každou další započatou stránku.