Jak jsme před časem informovali na stránkách Deníku, proti údajnému nepořádku a pohybu podnapilých osob vznikla i petice, kterou podepsalo 103 lidí. Provozovatelé penzionu, tedy Dagmar Vávrová a její syn Ivo Vávra to ale vnímají jako cílený útok, který je má poškodit.

Odmítají jak to, že by se jejich klienti chovali neslušně, tak podezření, že by přímo oni nebo lidé ubytovaní v „Dagmaře" házeli na sousední pozemky sklenice.

„Poškozuje to naše jméno. Neumím si představit důvod, kvůli kterému bychom vyhazovali sklenice na sousední pozemky. Je to věc inteligence. Sklenice jsou vymyté a také od výrobků, které klienti u sebe nemají. Petici signovali lidé až z ulice Rybova, kterým provoz penzionu nemůže do životů zasahovat," říká Dagmar Vávrová.

Stejně to vidí i její syn. „Stojí za tím závist a nenávist některých lidí. Pravděpodobně se budeme bránit soudně," dodává Ivo Vávra. Provozovatelé už museli rozbité sklenice vysvětlovat na základě oznámení.

„Je to pro nás ostuda být tahle popotahováni. Paní Říhová tady ještě loni vtrhla a obviňovala klienty z toho, že jí na pozemek sklenici hodili. Faktem ale je, že jsem ji přistihl já u toho, jak střepy roznášela," pokračuje Ivo Vávra a své tvrzení dokládá také písemnými svědectvími klientů.

Ľuboslava Říhová, která už přes rok bydlí vedle penzionu Dagmar, to popírá. „Mám snímky z bezpečnostních kamer, které jasně ukazují, odkud sklenice letí. To se popřít nedá a není k tomu ani co více říkat. Provozovatelé penzionu prostě jenom chrání své podnikání, a proto tvrdí, že si sklenice rozbíjíme sami," komentuje situaci Říhová.

Střepy se objevily i u sousedky na druhé straně penzionu Dagmar. Naposledy v noci na uplynulé pondělí. „Takhle to nejde, je mi jedno jak, ale nějak se to přece musí vyřešit," neskrývá své rozčilení žena, u které sklenice přistála. „I my máme rozbité okno a musela jsem uklízet střepy ze dvora. Přece si to nebudeme dělat sami," kontruje Vávrová.

Kvůli podané petici podstoupil penzion řadu kontrol, které podle majitelky dopadly bez problémů. Ne všechno je ale uzavřeno. „Petentům byla odeslána v řádném termínu odpověď. Nicméně celá záležitost ještě není ukončena. Kontrolou stavebního úřadu byly zjištěny stavební úpravy, které nebyly povoleny, a na základě tohoto zjištění bylo zahájeno řízení.

Ze strany odboru životního prostředí se řeší problematika likvidace komunálního odpadu, přesněji nedostatečné množství popelnic na počet ubytovaných," říká k problematice mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná.