Klubu z Městských sadů fandí už od roku 1994. „Fotbal je mou láskou, srdeční záležitostí. Patří jasně do mého života. Ta atmosféra plného stadionu vás úplně pohltí,“ říká hrdě Petr Badaj. Sám má ke sportu blízko, aktivně ho sám dělal, jako brankář SHC Opava to dotáhl až do hokejbalové extraligy.

„Sport mě zajímá komplexně, ale Slezský FC to je pro mě top,“ podotkl.

Petr Badaj za volantem sanitky.Zdroj: archiv Petra BadajeAvšak v poslední době se na fotbal pouze jako fanoušek nedostane. „Vesměs chodím na fotbal pracovně. Zajišťujeme zdravotnickou službu,“ prozrazuje opavský rodák žijící v Hradci nad Moravicí. Byť není na tribuně v civilu, dokáže si fotbal vychutnat. „Nejde si ho nevychutnat. Když dá Opava gól, vždy to ve vás hrkne. Samozřejmě když jsem v práci, nemohu skákat po tribunách,“ pokračuje řidič sanitky v povídání.

I se svými pasažéry v sanitce řeší Petr Badaj fotbalové věci. „Opavský fotbal je vděčné téma. Lidé si rádi o něm povídají. Obzvlášť pak třeba velký fanoušek Slezského FC Opava Džeky, kterého jsem už párkrát vezl,“ svěřil se Petr Badaj, jenž k fotbalu vede i svého syna Matyáše.

„Malý hraje za Hradec, na Slezský chodí, nevynechá jediný zápas. Když jsem v práci, bere ho můj bratr,“ podotýká opavský saniťák.

Jeho Opava mu v posledních letech dělala radost. „Máme ligu, do ní patříme. Teď se sice nedaří, ale jsem optimista, nejvyšší soutěž udržíme,“ zakončil Petr Badaj.