Petr Vašek, majitel známé restaurace Na Stříbrném jezeře, kterého měli minulou středu večer tři dopravní policisté bezdůvodně za použití chvatů dovléci k jeho autu a s roztaženýma rukama a nohama opřeného o kapotu prohledat.

Redakce o případu informovala za velkého zájmu čtenářů.

Příběh, který bude mít dohru, vzbuzuje diskuse i mezi hosty v restauraci. „Lidé se tady o tom baví. A od hostů jsem se dozvěděl, že se policisté na mě prý chystají,“ říká Petr Vašek a dodává:

„Za tím, co jsem s policisty zažil, si stojím. Čekám jen na svého právníka a zítra podáváme na krajskou policejní správu oficiální stížnost.“

Co se vlastně stalo? Když se ve středu v půl jedenácté večer vracel z Ostravy do své restaurace, minul poblíž ní zaparkované auto. Že se jednalo o policejní vůz, si prý nevšiml. Když dojel na svůj soukromý pozemek a zadními dveřmi chtěl vejít, objevili se tři policisté a vyzvali jej, aby předložil doklady a následoval je zpět ke svému autu.

„To jsem odmítl s tím, že jsem na svém soukromém pozemku a nechápu, co ode mě chtějí. Ani nevím, proč jsem řekl, že jsem auto neřídil,“ vypráví. Poté jej policisté údajně za použití chvatů (tzv. kravaty) dovedli k autu a zde s roztaženýma rukama a nohama opřeného o auto prohledali. Prý, zda u sebe nemá zbraň.

Poté začalo složité dohadování, zda Petr Vašek pil či nepil alkohol a zda není pod vlivem jiné drogy. Dechová zkouška a stěr však nic neprokázaly. „Obvinili mě bezdůvodně, navíc byli arogantní,“ říká Vašek s tím, že když se dožadoval odběru krve, policisté o něho ztratili zájem a bez omluvy odjeli.

Celý incident vidělo podle jeho slov několik svědků. Ty ale zatím chce nechat v anonymitě. Redakci však služební čísla policistů oznámil. Petr Vašek si chování policistů neumí vysvětlit, věc však chce dotáhnout do konce.

„Od té doby mě nikdo z policie nekontaktoval. Hosté i známí stojí za mnou. Obavy mám jedině z policejní msty, třeba aby mi nešikanovali přijíždějící hosty,“ dodal restauratér.

(Případ budeme sledovat)

(azu, kus)