Vize radnice na rekonstrukci opavského hokejového stánku vzala na pondělním zasedání zastupitelů za své. Záměr představil svým kolegům náměstek primátora Dalibor Halátek (Změna pro Opavu).

„Stadion by měl splňovat standard, abychom se za něj nemuseli stydět. Chceme schválit záměr jeho opravy tak, že by zůstal, kde je,“ uvedl.

Už dříve se totiž pracovalo s verzí, že by se měl postavit zimák úplně nový, a to u Víceúčelové haly v Městských sadech.

„Náklady budou do 100 milionů korun. Aktuálně ještě řešíme majetkové komplikace, jedny prostory, kde bude stát tělocvična, se nám nedaří vypořádat s krajem a probíhá ještě soudní spor o budovu autosalonu, kam by se měly rozšiřovat šatny a zázemí stadionu. Tyto dvě věci tedy brzdí realizaci, ale ještě letos by to mělo být vyřešeno,“ pokračoval Dalibor Halátek.

Ilustrační foto.
Opava udělala další krok k lize, zastupitelé schválili vyhřívání

Celkově měla oprava objektu stát 200 milionů korun, 100 milionů se týkalo první etapy rekonstrukce.

Že by projekt mohl u některých zastupitelů narazit, se potvrdilo prakticky ihned po konci úvodní náměstkovy řeči, když se slova ujala opozice.

„Je otázkou, jestli se rozhodneme jít cestou rekonstrukce nebo stavby nového stadionu, měla by se udělat analýza. Má vůbec smysl tak starý objekt opravovat? Za tyto peníze můžeme mít stadion nový i s vyřešenou dopravní obslužností,“ narážel mimo jiné i na nedostatek parkovacích míst u stávajícího zimního stadionu Jan Zelinka (ODS).

Ilustrační foto
Exkurze na opavskou třídicí linku byla úplně zrušena

To jeho stranický kolega Marek Veselý měl o dalším jednání jasno ihned.

„Než navrhnu odročení, řeknu, proč. Nemá smysl projektovat zimní stadion pro 3500 diváků, ale spíše pro 500, 1000 nebo 1500. Musíme si definovat zadání, pak zpracovat studie. Proti tomu postavit záměr novostavby a porovnat. Všechny varianty jsou legitimní, každá má své plusy i minusy. Vždyť vy nemáte ani stavební povolení,“ kritizoval záměr Marek Veselý a následně promluvil k náměstkovi Martinu Vítečkovi (STAN), který je spolu s Lubomírem Tobolkou jednatelem opavského hokejového klubu.

„Vy s panem Tobolkou píšete ve zprávě, že jste už zahájili odklízení zimáku za účelem rekonstrukce. Tak to tam prostě budete na konci prázdnin zase nosit všechno zpátky,“ řekl.

Jeho návrh na odročení rekonstrukce neprošel.

Na Veselého připomínku ke kapacitě stadionu zareagoval Libor Witassek (Změna pro Opavu).

Ilustrační foto.
Záchytná stanice v Hlučíně je bez psů

„Pokud nebude kapacita alespoň 3000 diváků, tak se tady nedočkáme větších akcí. Zájem veřejnosti o bruslení je velký a do budoucna stejně jeden stadion stačit nebude. Podpořme opravu toho stávajícího a pak uvažujme o postavení nového,“ mínil.

Do slovní přestřelky se pak s Markem Veselým dostala Simona Bierhausová (Nezávislí), podporovatelka záměru rekonstrukce. Osočila jej mimo jiné z toho, že zatím všechny projekty ztroskotaly právě na něm. Načež Veselý zastupitelku téměř vystrnadil od mikrofonu a konstatoval, že pro stadion udělal desetkrát více než ona.

„Můžeme zimák udělat třeba ve Slezance,“ poradila nakonec Marku Veselému Simona Bierhausová.

Jejich handrkování ukončila až svolaná polední přestávka. Po ní už zastupitelé hlasovali o tom, jestli se opravovat bude, nebo ne.

První hlasování, neschvalující, zpochybnil Romeo Doupal (ANO). Opakované hlasování ale jiný výsledek nepřineslo a zastupitelé tak poslali záměr rekonstrukce zimního stadionu tak trochu symbolicky k ledu.

I takto měl podle prvotních návrhů vypadat nový bazén v Opavě. 
V současné době ještě jeho nová podoba není známa.
Opava: stavba krytého bazénu se vrací do hry