Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavecké školy v bazénu se ujaly technické služby

Opava - V městském bazénu před nedávnem došlo k poměrně zásadní změně. Plaveckou školu určenou pro žáky místních základních škol totiž povedou důkladně proškolení pracovníci Technických služeb (TS) Opava.

4.10.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Důvod je jednoduchý. Předchozí plavecká škola, která se starala o výuku, nefungovala podle představ města.

„Chodila nám celá řada negativních ohlasů. Stěžovali si i samotní rodiče. Proto jsme se rozhodli ke změně," vysvětloval náměstek opavského primátora Daniel Žídek, který podotkl, že nová plavecká škola, jež nese název Leandros, navíc vyjde levněji.

Ve většině měst je totiž tento výcvik zahrnut v rámcovém výukovém plánu škol. Buď v plné výši, anebo částečně je hradí jejich zřizovatel, kterými jsou zejména městské organizace, jež jsou také provozovateli bazénu.

Pronájem se promítl do ceny

Stejně tomu tak je i v případě Opavy. „Předchozí plavecká škola musela platit pronájem bazénu, což se projevilo na ceně samotného výcviku. Vzhledem k tomu, že bazén je ve vlastnictví města, tuto školu jsme schopni provozovat levněji. Zhruba o patnáct korun na hodinu. Využijeme tím plavčíky, kteří drží dozor. Doplní anebo si už doplnili potřebné sportovní i pedagogické vzdělání," doplnil Daniel Žídek.

Leandros už také byl uveden do chodu. První hodiny pod záštitou nové plavecké školy se uskutečnily v polovině září.

Pokud ve vás určité obavy vyvolává fakt, že výcvik povedou právě pracovníci TS, buďte bez obav. Jak už uvedl náměstek Žídek, všichni splňují nutné náležitosti k tomu, aby se mohli starat o mladé plavce či neplavce.

„Všichni instruktoři v plavecké škole jsou držiteli Osvědčení o odborné způsobilosti Instruktor plavání a většina je i držiteli kvalifikace Plavčík. Splňují tak podmínky nutné pro činnost v rámci plaveckých škol," poznamenal provozně-technický náměstek opavských Technických služeb Martin Girášek.

Moderní forma výuky

Noví instruktoři plavání rekrutovaní z řad Technických služeb Opava nejsou žádní zpátečníci a své svěřence budou chtít učit dle moderní formy výuky.

„Jelikož je naším cílem přiblížit průběh hodin plavání moderní formě výuky, byly změny v metodice a provádění plavecké výuky naším hlavním motivem, jenž nás ke zřízení a provozování plavecké školy vedl, a zůstávají naším cílem i do budoucna. Výuka bude probíhat dle posledních trendů a zkušeností jiných škol v provádění výuky, kdy jsou výukové prvky prováděny se zapojením her," uvedl Martin Girášek a na závěr ještě dodal:

„V průběhu celé výuky je dbáno na individuální přístup ke každému jednotlivému dítěti tak, aby zůstal zachován důraz na zvládnutí plaveckých dovedností. O úspěšný průběh výuky se bude starat šest až osm instruktorů plavání, což je dostatečný počet na to, aby se každému dítěti dostalo bezpečné a individuální péče."

Autor: Petr Dušek

4.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Midi lidi

Další ročník festivalu FreiPlatz je tu

Opavský vinný trh loni v OC Breda praskal ve švech.

Čtvrtý ročník Opavského vinného trhu klepe na dveře

Sobota bude ve znamení dýní

/POZVÁNKA/ Těžko by se našla typičtější podzimní zelenina, než je dýně. A právě dýně budou v hlavní roli v sobotu 21. října v Kobeřicích.

V Dobroslavicích vysadí novou alej

Alej k lipám. Tak zní název projektu, který má nastartovat kultivaci krajiny v Dobroslavicích. Jeho součástí je výsadba nových stromů, která se uskuteční v neděli 22. října od 14 hodin.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

Rozloučili jsme se - 42. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení