V Hlučíně je největší událostí plesové sezóny Společenský ples města Hlučín. Ten bude v sobotu 24. ledna v místním kulturním domě. Kromě výborné zábavy se můžete těšit i na tombolu, jejíž hlavní cena bude v hodnotě deseti tisíc korun. Ve vstupném za 220 korun je zahrnuta i večeře.

Na místními obyvateli oblíbeném plese vystoupí skupina Bacardi, hrát bude DJ Misha nebo cimbálová skupina Tolar. Kolikátý ročník tohoto oblíbeného plesu se letos uskuteční, však netuší ani sami pořadatelé.

„Tradice plesu sahá hluboko do minulosti a dnes již nevíme, kdy přesně začalo město tento ples pořádat. Doufáme, že i letos přijde spousta lidí stejně jako v minulosti," říká tisková mluvčí Hlučína Jarmila Harazinová.

Bál všech obcí na Hlučínsku zato letos proběhne už po sedmnácté. Tentokrát se bude konat v Kulturním domě v Dolním Benešově v sobotu 7. února. „Ples pořádá každý rok jiná obec Sdružení obcí Hlučínska a s touto tradicí se začalo už v roce 1999," dodává Harazinová. Chybět nebude ani půlnoční losování tomboly a kulturní vystoupení.

Městský ples v Hradci

V Hradci nad Moravicí se letos, stejně jako každý rok, opět uskuteční tradiční Městský ples. Tentokrát bude pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové. Ta v sobotu 7. února v prostorách Červeného zámku společně se starostou města Josefem Víchou po předtančení celý ples slavnostně zahájí.

„Letos se koná již jedenáctý ročník tohoto plesu města a doufáme, že stejně jako v minulých letech bude i letos vyprodáno," komentuje tisková mluvčí Hradce nad Moravicí Jitka Celtová. Večerem bude provázet skupina RK Band, DJ Milan a Elton John Revival Band.

Vstupenka za 250 korun je slosovatelná v tombole a dostanete k ní i chutnou večeři. Odvoz do Opavy po skončení plesu je zajištěn autobusy.

Ples na podporu malého Kuby

V Budišově nad Budišovkou se na plese nejen pobavíte, ale svou účastí na něm přispějete i na dobrou věc. V místním kulturním domě v pátek 23. ledna totiž proběhne již 7. charitativní ples pro Jakuba a sdružení Parent Project. Utržené peníze dostane osmiletý Jakub Bačkovský, který trpí svalovou dystrofií.

Ples vypukne ve 20 hodin, o hudbu se postará BTJ Nova Krnov, hudební skupina Špatný Akord nebo vítězka Mini Miss Alexandra Volkmerová. Vstupné je 200 korun včetně večeře. „Doufáme, že účast bude alespoň taková jako v loňském roce a na pomoc se vybere co nejvíce peněz," říká otec postiženého chlapce a jeden z organizátorů Pavel Bačkovský.

Tančit se bude i v dalších městech

O den později, tedy v sobotu 24. ledna, je v Kravařích na programu reprezentační Zámecký ples města Kravaře. Zábava odstartuje ve 20 hodin a na plese vystoupí tanečnice pole dance, kapela Nafest Band a tanečníci electric-boogie a break dance Patrik Ulman a David Pargač. Vstupenku můžete zakoupit v předprodeji na zámku nebo v městské knihovně Kravaře za 150 korun a užít si tak ples na zámku.

V Dolním Benešově bude největší společenskou událostí 17. městský reprezentační ples. Na ten se můžete přijít pobavit v pátek 30. ledna do prostor místního kulturního domu. Čekají na vás vystoupení tří hudebních kapel i pestrý kulturní program. Vstupné na tento ples je 200 korun.

Ve Vítkově si milovníci plesů přijdou na své v pátek 20. února, kdy sdružení rodičů při ZŠG Vítkov pořádá v kulturním domě Školní ples. Ten začne ve 20 hodin a součástí programu bude předtančení, vystoupí tanečnice pole dance nebo cimbálovka. Chybět nebude ani tradiční půlnoční losování tomboly. Vstupenka s rezervací místa a večeří stojí 200 korun.

Trendy v oblečení na plesNa to, v jakých šatech letos zazáříte, jsme se ptali majitelky půjčovny společenských šatů Hany Duškové. Podle ní budou letošní trendy velmi podobné těm loňským. Rozhodně nemůžete udělat chybu s jednoduchými klasickými a splývavými šaty.

A jaké barvy a střihy jsou trendy? „Letos se nosí hlavně pudrová a mentolová, ale mezi zákaznicemi je stále nejoblíbenější černá. U střihu by ženy měly více než na trendy vsadit na to, jak jim střih padne," dodává stylistka Hana.

Pánové pak rozhodně nešlápnou vedle, pokud si na ples obléknou černý nebo tmavě modrý oblek, který pak mohou ozvláštnit kšandami nebo výrazným motýlkem.

Trendy v plesovém líčeníO tom, jaké budou trendy pro letošní plesovou sezónu v líčení a účesech, jsme si povídali s opavskou vízážistkou Karolínou Schneiderovou. „Ženy se na ples nemusí vůbec bát použít umělé řasy, konturování obličeje ani výraznější barvy," dodává hned v úvodu vizážistka.

Podle ní všechny výraznější prvky, které nejsou vhodné na běžné denní nošení, v umělém osvětlení dostávají úplně jiný nádech a vypadají skvěle. V účesech již delší dobu platí, že se nosí volné, přirozené, rozpuštěné vlasy a od silně natužených a složitých drdolů se už dávno upustilo.

A její rada na závěr? „Ženy by rozhodně neměly zapomenout na obličej aplikovat rozjasňovač a sázkou na jistotu je také trendy barva na rty v bordó odstínu. Zároveň však také platí, že méně někdy znamená více a styl líčení i účesu by dámy měly zvolit přiměřeně svým šatům, věku i možnostem," dodává vizážistka Karolína závěrem.