Přesto představitelé měst na Opavsku neuvažují o tom, že by plivání lidem zakázali.

„Nic takového nezvažujeme. Jistě by bylo dobré vyřešit plivání žvýkaček na ulici, jen si moc dobře nedovedu představit uplatňování této vyhlášky v praxi. Určitě to bude hodně zajímavé,“ zmínil například starosta Vítkova Pavel Smolka se slovy, že v současné době testují vyhlášku o zákazu pití alkoholu na určených veřejných prostranstvích.

Pliváním se nezabývali ani na městském úřadě v Budišově nad Budišovkou. Potvrdil to starosta František Vrchovecký a podotkl, že v současné době připravují vyhlášku o zákazu pití alkoholu na veřejných prostranstvích.

Ani vedení Hlučína nic takového neplánuje. „Nesetkal jsem se s žádným požadavkem v tomto směru. Myslím si, že zákonů, vyhlášek, nařízení, zákazů a příkazů je i tak hodně a další normu, ještě takto zaměřenou, považuji za zbytečnou. Už jen příprava a zpracování by dle mého názoru byly plýtváním časem nehledě na to, že dodržování takových pravidel v podstatě nelze kontrolovat ani vymáhat,“míní starosta Hlučína David Maňas.

Také místostarosta Hradce nad Moravicí Karel Hanák se nechal slyšet, že o tomto zákazu neuvažují.

Opavané: Plivání bychom zakázali

Zakázali bychom to. Tuto odpověď můžete slyšet z úst obyvatel Opavy a jejich návštěvníků ve chvíli, kdy se jich zeptáte na plivání na ulicích.

„Zakázal bych to úplně všude, nejen ve městech. Je to největší nešvar. Toto a cigarety,“ řekl například třiašedesátiletý Zdeněk Čtveráček z Třebíče.

Stejného názoru je i osmadvacetiletá Zuzana Vitásková z Branky u Opavy. „Všichni by to ocenili. Myslím si ale, že by se to nechytlo,“ podotkla.

Také osmnáctiletá studentka z Opavy Hana Suchánková se netajila tím, že jí to vadí. „Ať si lidé plivou, ale někam na trávník. Ve městě by si to mohli odpustit,“ zmínila.

To, že lidé po ulicích plivou, pak vadí i sedmdesátiletému Opavanovi Aleši Novákovi. „Lidé nemají co plivat po ulicích,“ řekl.

(mn, ver)