„Zničený plot mi uhradí pojišťovna a ta pak bude škodu vymáhat po vinících. Nechtěl bych, aby klub doplácel na takové s prominutím lumpy. Raději ať věnuje peníze na potřebnější věci jako na děti, mládež nebo charitu," uvedl majitel Petr Ježek.

I když plot během soubojů s baníkovci zničili opavští chuligáni, klub se nabídl, že zajistí na své náklady opravu. Její cena se odhaduje podle informací ČTK na přibližně 30 000 korun.

S Petrem Ježkem se místopředseda představenstva a generální manažer opavského fotbalového klubu Alois Grussmann sešel v minulých dnech. „Osobně jsme se potkali a sdělil mi, že po Slezském fotbalovém klubu žádné odškodnění nechce. Poděkoval za ochotu a řekl, že je pojištěný. Opravu plotu tedy pokryje jeho pojistka," konstatoval Alois Grussmann.

Pro klub tím ale situace kolem zdemolovaného plotu nekončí. Pro Petra Ježka plánuje vyrovnání jinou formou. Něco připravují i fanoušci, kteří se také k odpovědnosti přihlásili. „V tuto chvíli ale nebudeme konkrétnější," doplnil Grussmann.

Dosud bylo v souvislosti s březnovým utkáním mezi Opavou a Ostravou obviněno šest lidí. Mezi nimi také dva muži ve věku jednačtyřicet a sedmatřicet let, kteří ničili plot. Oba byli za výtržnictví odsouzeni již v minulosti.