Přestože byl příjezd Baníkovců o půl páté večer městskou i státní policií očekáván, fanoušci ostravského mančaftu si připravili nemilé překvapení. Jakmile početné zástupy sportovních nadšenců dorazily na nádraží vydaly se přesně opačným směrem, než bylo plánováno. Kroky Baníkovců tak nečekaně vedly středem města.

Na příval fanoušků se však připravila jak městská, tak státní policie. Svědčil o tom vrtulník, který kroužil nad davem pochodujících Baníkovců i zesílené hlídky na koních. Do pohotovosti byl také povolán antikonfliktní tým spolu s těžkooděnci.

Již v průběhu cesty fanoušků na utkání došlo k potyčce u opavského Penny Marketu. Zde policie zakročila a jedno z účastníků rvačky předvedla na policejní služebnu. Pravděpodobně bude obviněn z přestupku proti občanskému soužití.

K dalším incidentům došlo až na stadionu. V průběhu druhé půle došlo ke vniknutí části fanoušků z obou táborů na hrací plochu. Situaci vyřešila zákrokem bezpečnostní služba pořadatelů, která několik výtržníků vyvedla.

K tomu se vyjádřil i opavský policejní mluvčí René Černohorský: "Z incidentu, kdy fanoušci vnikli na hřiště, jsou pořízeny videozáznamy a další materiály, které bude vyhodnocovat. Pokud při zásahu pořadatelů došlo k nějakému zadržení, policii nebyl nikdo předán."

Největší konflikt fanoušků však nastal bezprostředně po opuštění stadionu. Oba tábory na sebe narazily jen pár desítek metrů od bran stadionu. Policie znova musela zakročit. Ke slovu se dostal jízdní oddíl i zákroková pyrotechnika. Zadrženo bylo i několik osob.

"Po utkání byly zadrženy čtyři osoby, z nichž byl jeden Polák a tři Opavané. V současné době jsou tři z nich na opavské záchytné protialkoholové stanici a jeden je umístěn v policejní cele," dodal René Černohorský.

Po policejním zákroku již byli fanoušci policií doprovozeni až na vlakové nádraží, odkud odjeli do Ostravy. Po dobu utkání se v Opavě pohybovalo na pět set policistů.