Žádné závažné porušení z jejich strany dosud zaznamenáno nebylo a to je dobré, protože tento náramek nezná žádné kompromisy. Každé pochybení svého nositele bez pardonu odhalí.

„Naše středisko navštívila v dubnu nová ředitelka Probační a mediační služby ČR Andrea Matoušková. Seznámila se s podmínkami, ve kterých pracujeme a dotkli jsme se i otázky vyřešení administrativy, pro kterou dosud nemáme tabulková místa. Současně jsme řešili též koncepci rozvoje do roku 2025,“ uvádí vedoucí opavského střediska Probační a mediační služby Petr Tesař.

Speciální poradna

Pro obyvatele regionu slouží i projekt Poradenství pro oběti trestných činů, o kterém mnozí informovaní ještě nejsou. Veřejnost totiž stále není o svých právech informovaná efektivně a to k vlastní škodě, protože tyto informace jsou dnes velmi důležité.

„Obracejí se na nás lidé, kterým se něco děje a oni si myslí, že jsou porušovaná jejích práva i lidé, se kterými je podle trestního řádu už jako s obětmi trestného činu pracováno. Poskytujeme jim například informace o jejich právech, o průběhu trestního řízení, o odškodnění a nabízíme jim i psychosociální podporu,“ říká poradce Radek Makový.

Poradenství pro oběti, které je zcela zdarma a anonymní, najdou zájemci v Jaselské ulici 16 v Opavě.