Loni i vzhledem ke stoletému výročí od začátku první světové války v průvodu převažovaly kostýmy z úvodu dvacátého století. Do středu Štemplovce dorazil František Ferdinand d'Este s manželkou Žofií.

Shromážděný dav pak velmi pobavil i příjezd Švejka na invalidním vozíku tlačeném paní Müllerovou.

V tomto roce Františka Ferdinanda d'Este nahradil světoznámý skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. U kapličky na Hůrce, kde se uskutečnila mše svatá, se později hrály jeho skladby. Jestliže v loňském roce nebyla účast příliš velká hlavně kvůli nevlídnému počasí, letos tomu bylo přesně naopak.

„Loni bylo na Hůrce okolo čtyř set lidí, tentokrát se jich zúčastnil více než dvojnásobek, což je parádní. Když první lidé v průvodu dorazili na Hůrku, poslední teprve vyráželi ze Štemplovce, takže délka průvodu činila zhruba kilometr a půl, a to je na obec, která má celkem čtyřiadevadesát obyvatel, vynikající číslo," mínil jeden z hlavních organizátorů celé akce Pavel Glogovský, jenž si vážil účasti zejména jednoho člověka:

„Prvně se pochodu zúčastnil Vlastimil Kočvara z Matice Slezské. Moc to pro nás znamenalo. Jsme rádi, že v lidech můžeme i prostřednictvím takového průvodu upevňovat „slezství"."

Nechyběla ani tradiční mše u kapličky na Hůrce.

Pochod na Hůrku má obrovskou tradici, která byla obnovena nedlouho po revoluci. Jedná se o významnou akci nejen pro lidi ze Štemplovce, ale také dalších obecních částí Holasovic a okolí. Speciální je zejména průchod lipovou alejí vedoucí až k Hůrce, která vytváří skoro až podmanivou atmosféru.

„Letos nám oproti loňsku skvěle vyšlo počasí. Lidí přišlo více, což je perfektní. Vše se povedlo na výbornou," uvedl Petr Matějek ze Štemplovce, jenž na Hůrce pomáhal s obsluhou jednoho z prodejních stánků.