K tomu účelu asi nejvíce láká soubor Mazlíci, inspirovaný neviditelnými bakteriemi, zvětšenými do lidského měřítka před Obecním domem. Především pro děti jde o velmi zajímavé zpestření procházky.

Směrem ke Střední zdravotnické škole vás zaujme sousoší Velký dialog, k němuž se dá zasednout. Kousek před ním je na vysoké židli usazena další socha, Myslitel. Přímo ke škole se pak „dokutálela“ velká bublina s názvem Virus. A jak chutná Pocit svobody se lidé dozví v Beethovenově ulici, kde dvě sochy znázorňující muže a ženu létají vzduchem.

Výstavu pod širým nebem připravila Opavská kulturní organizace (OKO). Díla sochaře, architekta a malíře Michala Trpáka na pomezí soch a plastiky bývají k vidění ve veřejném prostoru nejen u nás, ale i v zahraničí.

„Už během instalace na konkrétní místa v parku si sochy získaly srdce několika Opavanů. I přes nepřízeň počasí a ustavičný déšť se kolemjdoucí se zájmem zastavovali, se sochami se fotili nebo si několik dětí Mazlíky osedlalo. Jednotlivé artefakty jsme s autorem umístili tak, aby se mohly co nejlépe konfrontovat s běžným provozem v okolí a patřičně vyzněly,“ říká dramaturg OKO Dominik Beneš.

K výstavě jsou nachystány i průvodcovské listy. Zájemci si je mohou zdarma vyzvednout na recepci Obecního domu. Výstava Pojď si ke mně sednout bude v parku k vidění až do konce listopadu.